Більша частина закупленої Китаєм кукурудзи має українське походження

2016-01-29 13:45:25
Більша частина закупленої Китаєм кукурудзи має українське походження

Національний інформаційний центр зернових та олійних культур Китаю (CNGOIC) повідомляє, що китайськими компаніями укладено угоди на поставку в першому кварталі поточного року більше двадцяти карго кукурудзи, що становить приблизно 1,2 млн. тон. Значна частка обсягу законтрактованого зерна належить кукурудзі українського виробництва. Певну частину поставок складе американська кукурудза.

 

Головним постачальником кукурудзи з боку України буде корпорація ДПЗКУ. Дана угода стане частковим поверненням кредиту, що був наданий компанії китайською стороною в 2012 році в сумі 1,5 млрд. доларів США.

 

Така новина підштовхнула догори ціну кукурудзи на внутрішньому вітчизняному ринку. Вартість кукурудзи на базисі СРТ-порт зросла на 1-2 $/тону, на EXW-елеватор – на 50-100 грн/тону.

 

Виробники й надалі остерігаються можливої девальвації гривні, тому не поспішають реалізовувати наявні в них партії зерна, навіть незважаючи на ризик падіння ціни. Експортерам при цьому лишається тільки надалі підвищувати ціни.

 

Квота на імпорт кукурудзи в Китай в поточному році встановлена у розмірі 7,2 млн. тон, проте імовірно, що фактичний імпорт буде значно нижчим та становитиме приблизно 3,5 млн. тон.

Коментарі відвідувачів (0):