Австралія тіснить чорноморську та аргентинську пшеницю на ринках Азії

2020-12-22 12:05:54
Австралія тіснить чорноморську та аргентинську пшеницю на ринках Азії

Австралія вже зібрала половину врожаю пшениці, який, за останніми оцінками, може скласти рекордні 34-35 млн т, завдяки чому експорт у 2020/21 МР також може сягнути історичного максимуму – 22 млн т або 6 млрд $. Сприяє цьому запровадження урядом Росії мита на експорт російської пшениці.

 

За даними компанії GrainCorp, графік відвантажень пшениці на її портових терміналах повністю розписаний до вересня, чого не було з 2016/17 МР. Подібна інформація надходить з експортних терміналів Нового Південного Уельсу, Південної та Західної Австралії.

 

Найближчими тижнями країна планує експортувати 1 млн т пшениці до Китаю, тому австралійські та міжнародні трейдери не підтримали апеляцію уряду Австралії до ВТО проти запровадженого Китаєм 80,5% мита на австралійський ячмінь, оскільки побоюються подібного кроку й відносно австралійської пшениці.

 

Австралія відновлює свої позиції на пшеничних ринках Південно-східної Азії та Близького Сходу, і вперше з 2016/17 МР відвантажує пшеницю до країн Східної Африки.

 

Протягом чотирьох сезонів, коли Австралія страждала від суворої посухи, головним постачальником пшениці на ринки Південно-східної Азії була Аргентина, відвантаження якої у цьому напрямку у 2019/20 МР склали 41% загального експорту. Основним покупцем аргентинської пшениці була Індонезія.

 

Проте у 2020/21 МР Аргентина збере не більше 16,5 млн т пшениці замість прогнозованих влітку рекордних 22 млн т, а експорт скоротиться до найменших за 5 років 10 млн т.

 

Зростання цін на чорноморську пшеницю до 255-260 $/т FOB після запровадження обмежень на експорт урядом Росії знижує її привабливість, оскільки австралійську пшеницю з доставкою в Азію пропонують по 270-275 $/т C&F.

 

Крім того, у листопаді 2020 р. більшістю країн Азійсько-Тихоокеанського регіону (зокрема Австралією, Індонезією, В’єтнамом, Філіппінами та ін.) було укладено угоду про «регіональне всеосяжне економічне партнерство», яка надала Австралії, як найбільшому експортеру зерна, додаткові можливості для укладення вигідних контрактів в межах вказаного партнерства.

Коментарі відвідувачів (0):