Асоціація олієвиробників просить уряд обмежити експорт ріпаку та сої

2015-12-11 13:58:15
Асоціація олієвиробників просить уряд обмежити експорт ріпаку та сої

Керівництво асоціації «Укроліяпром» на зустрічі з представниками уряду підняло питання недостатньої забезпеченості сировиною переробних потужностей вітчизняних підприємств в той час, як велика кількість ріпаку та сої експортується за кордон.

 

Вітчизняні олійнопереробні підприємства можуть переробляти на протязі року 10 млн. тон соняшнику, 4 млн. тон сої та 2 млн. тон ріпаку. При загальній потужності в 16 млн. тон вони завантажені лише на 60 %. В той же час до третіх країн експортується понад 4,5 млн. тон ріпаку та сої.

 

За словами керівника асоціації С. Капшука та кількість олійної сировини, що вивозиться за межі країни, дозволила б забезпечити стабільну роботу переробних підприємств на протязі 4 місяців.

 

Одним з можливих варіантів вирішення даного питання представники асоціації пропонують введення експортного мита при вивезенні сої та ріпаку або відміну відшкодування експортного ПДВ по цим культурам.

 

Категорично проти такої пропозиції виступив міністр економрозвитку та торгівлі Айварас Абромавічус. Він вважає таки дії додатковим ударом по аграріям, в яких і так наразі планують відібрати спецрежим по ПДВ. А введення експортного мита зробить недоцільним експорт вирощених аграріями культур.

 

Прем’єр-міністр України А. Яценюк дав доручення зацікавленим сторонам опрацювати дане питання. Він також звернувся до керівника асоціації з пропозицією розширити ринок збуту соняшникової олії.

 

«В мене є інформація, що американські компанії зацікавленні в нашій соняшниковій олії. Але вітчизняні експортери цього товару заявили, що американський ринок їм не цікавий. Перевірте, будь-ласка, цю інформацію, тому що ми маємо можливість експортувати до США значну кількість олії. Проте наразі наш експорт становить лише 5,5 тис. тон, тому його потрібно розвивати» - сказав керівник Уряду.

 

Раніше міністр агарної політики та продовольства О. Павленко повідомляв, що в поточному сезоні вітчизняним аграріям вдасться виростити приблизно 11 млн. тон соняшника.