Аргентина збільшує пропозицію кукурудзи і впливає на її ціну в світі

2016-03-21 14:34:17
Аргентина збільшує пропозицію кукурудзи і впливає на її ціну в світі

Світовий ринок кукурудзи переповнений. Але аргентинські фермери ще й додають масла у вогонь, реалізовуючи іноземним покупцям власну продукцію.

 

Після того, як у країні були скасовані експортні обмеження – це призвело до активізації ринку. Така ситуація з’явилася в кінці минулого року.

 

Зміни в законодавстві з’явилися в результаті виконання новим президентом країни своїх передвиборних обіцянок. Змінився також і період експорту цієї сільськогосподарської культури. Якщо раніше вивозили кукурудзу з квітня по червень, то відтепер продукцію реалізовуватимуть із червня по серпень.

 

Керівництво країни здійснило заходи по девальвації національної валюти – песо на 30%, що теж позитивно вплинуло на доходи фермерів від експорту кукурудзи.

 

Ці заходи призвели до збільшення експортованої продукції. Якщо у січні минулого року продали закордон 1,015 млн. т, то в січні 2016 року експортували вже 1,78 млн. т, а вже в лютому – 2,12 млн. т.

 

Такі успіхи аргентинської кукурудзи підірвали позиції США, які вважаються ключовим гравцем на ринку експорту кукурудзи. Кількість експортованої американської кукурудзи скоротилася на 20%.

 

Трейдери запевняють, що в Аргентині ще залишаються запаси кукурудзи. Крім того, вони вже розпочали кампанію експорту цієї культури нового урожаю, який уже почали збирати.

 

Експерти запевняють, що на початку весни Аргентина може побити рекорд за кількістю проданої закордон кукурудзи. Це стане можливим завдяки тому, що кукурудза зі Сполучених Штатів конкурує з бразильською, крім того, міцний долар не дає піднімати ціну. А якщо в конкуренцію втрутиться ще й Аргентина, то ціна на кукурудзу навряд чи буде рости.

 

На такий стан речей відреагував і український ринок. Ціни на вітчизняну кукурудзу вже знизилися із 150$ до 145-146$. за тону з доставкою.

Коментарі відвідувачів (0):