Аргентина обмолотила понад половину площ пшениці, і прогнози врожаю зростають

2021-12-13 13:05:48
Аргентина обмолотила понад половину площ пшениці, і прогнози врожаю зростають

Трейдери продовжують обговорення грудневого балансу USDA по пшениці, і уважно стежать за прогнозами врожаю в Аргентині, для якої в новому звіті оцінку виробництва залишили на рівні 20 млн т, тоді як місцеві аналітики підвищують свої прогнози, що посилює тиск на ціни.

 

За даними Зернової біржі Буенос-Айресу (BAGE), станом на 8 грудня в країні з 3,43 млн га або 53,4% площ зібрано 10,1 млн т пшениці з врожайністю 2,95 т/га. Темпи збирання відповідають торішнім, але стан посівів, що залишилися необмолоченими, значно кращий. В доброму або відмінному стані знаходяться 67% посівів, тоді як торік таких було 29%, що збільшує шанси на отримання гарного врожаю.

 

Висока врожайність пшениці на півдні та в центрі країни дозволила експертам біржі BAGE підвищити прогноз виробництва на 0,7 млн т до 21 млн т, тоді як аналітики біржі Росаріо збільшили свою оцінку з 20,4 до 22,1 млн т.

 

Після оприлюднення звіту USDA біржові котирування на пшеницю знизилися, але у п’ятницю дещо виросли, хоча фундаментальні чинники у вигляді збільшення пропозиції посилюють тиск на ціни.

 

На ціни чорноморської пшениці додатково тисне сприятлива погода в регіонах вирощування озимої пшениці в Україні та Росії, де пройшли дощі. Тоді як відсутність опадів в зоні вирощування озимої пшениці у США підтримує котирування.

 

Березневі ф’ючерси на біржах США у п’ятницю виросли:

  • на 3,12 $/т до 288,5 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 3,31 $/т до 296 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті.

Проте подешевшала на 0,18 $/т до 375,4 $/т тверда яра HRS-пшениця в Міннеаполісі.

 

Алжир цього тижня проведе закупівельний тендер, який підтримає ціни європейської пшениці.

 

  • Березневі ф'ючерси на європейську пшеницю на паризькій Euronext після падіння у четвер на 4,51 €/т у п’ятницю виросли на 1 €/т до 283,5 €/т або 320 $/т.

 

Південнокорейський переробник MFG придбав на тендері 60 тис т індійської фуражної пшениці з поставкою у січні – лютому за ціною 351 $/т C&F, що посилює тиск на ціни чорноморської пшениці, яка не витримує конкуренції на азійському ринку.

 

Збільшення експортного мита на пшеницю в Росії з 84,9 до 91 $/т зменшить експортні продажі.

 

  • Березневі ф'ючерси на чорноморську пшеницю на біржі в Чикаго у п’ятницю виросли на 1,5 $/т до 338 $/т.

 

В Україні ціни на продовольчу пшеницю опустилися в портах до 305-310 $/т або 9500-9900 грн/т на тлі зниження світових цін на пшеницю.

Коментарі відвідувачів (0):