Аналітики FAO збільшили прогноз світового виробництва зерна

2015-09-12 15:06:56
Аналітики FAO збільшили прогноз світового виробництва зерна

Прогноз світового виробництва зерна на 2015 рік, що оприлюднений аналітиками FAO, передбачає збільшення виробництва до 2,54 млрд. тон. Це на 13,8 млн. тон більше, ніж очікувалося в липневому прогнозі, проте на 21 млн. тон (або 0,8 %) менше, ніж вдалося зібрати в минулому році, коли було досягнуто рекордного рівня виробництва. Передусім прогноз збільшено за рахунок імовірного зростання вирощуваних обсягів фуражних зернових культур, пшениці та рису.

 

 Прес – служба Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН повідомляє також, що на 7,5 млн. тон збільшиться обсяг світової торгівлі фуражним зерном. В поточному році він сягне 1,311 млрд. тон, що буде на 1,5 % (або 19,9 млн. тон) менше, ніж у 2014 році. Збільшення обсягів торгівлі обумовлено покращенням погодних умов, що сприятиме вирощуванню кукурудзи в Бразилії та Аргентині, та сорго і кукурудзи в США. Збільшення врожаю фуражних культур у вказаних країнах перекриє викликане спекою та посухою падіння виробництва кукурудзи в ЄС.

 

 Чим скоріше добігає завершення збиральна компанія в Північній півкулі, тим більш оптимістичним стає прогноз щодо світового виробництва пшениці. Наразі прогнозується, що у 2015 році аграріям вдасться зібрати 728 млн. тон пшениці, а це на 5 млн. тон більше, ніж очікувалося в попередньому прогнозі. Зменшення врожаю пшениці в Канаді, викликане посухою в регіонах, де її найбільше вирощують, компенсується збільшенням валового збору цієї культури в країнах ЄС, Австралії, Україні та Росії, що відбудеться за рахунок розширення посівних площ.

 

 Збільшено також прогноз світового виробництва рису. В порівнянні з попереднім прогнозом очікуваний врожай збільшений на 1,3 млн. тон. Незважаючи на те, що над Індією, яка є основним виробником цієї культури, все ще зберігається вплив Ель-Ніньо, посівні площі в цій країні продовжують розширюватися, як і в минулому році. Наразі прогнозується, що в 2015 році в світі вдасться зібрати 501 млн. тон рису, що на 0,7 % або 3,6 млн. тон більше, ніж було вирощено в 2014 році.

 

 Переглянуто в сторону збільшення в порівнянні з попереднім прогнозом обсяг світових залишків зернових. Очікується що вони зростуть на 12 млн. тон до 643 млн. тон за рахунок існуючих перспектив гарного врожаю. Попередньо вважається, що в кінці сезону залишки зерна будуть на 1 % або 6 млн. тон нижчими, ніж рекордний рівень, зафіксований на час відкриття сезонів.

Коментарі відвідувачів (0):