Активний попит зміцнює курс долара на міжбанку

2018-04-19 12:05:38
Активний попит зміцнює курс долара на міжбанку

Вчорашні міжбанківські торги продовжили тренд на зміцнення курсу долара. З ранкових котирувань 26,11/26,14 грн/S завдяки перевищенню попиту над пропозицією курс виріс до 26,14/26,16 грн/S.

 

Після проведеного Держказначейством відшкодування ПДВ залишки на коррахунках банків виросли до 53-55 млрд грн, що підштовхнуло спекулянтів до розкачки ринку.

 

Психологічно на гривню тисне наближення термінів погашення вітчизняних короткострокових облігацій. Наприкінці квітня Мінфін розпочне їх погашення і подальший курс валюти залежатиме від дій іноземних інвесторів. Якщо вони конвертують отриману гривню у валюту – курс стрімко виросте через зростання попиту, якщо залишать кошти у гривневих паперах – тиск майже не відчуватиметься.

 

На тлі поступового зростання курсу долара експортери будуть продавати валюту лише в межах обов’язкових продажів та у кількості, необхідній для проведення бюджетних розрахунків та поточних господарських платежів, що ще більше скоротить обсяг пропозиції валюти й посилить тиск на гривню.

 

В разі зростання курсу вище 26,3 грн/S, Нацбанк почне продавати долари в системі Matching.

 

На сьогоднішніх торгах долар виріс до 26,23/26,26 грн/S, а до кінця тижня курс може сягнути 26,30 грн/S.

Коментарі відвідувачів (0):