Активний попит з боку Китаю продовжує розігрівати ціни на рослинні олії

2020-09-21 12:01:10
Активний попит з боку Китаю продовжує розігрівати ціни на рослинні олії

У п’ятницю ціни на рослинні олії продовжили активно зростати на чутках про подальші наміри Китаю збільшити запаси всіх сільгосппродуктів.

 

Так, наступного року державні запаси соєвої олії в Китаї планується збільшити до 2 млн т, а також наростити запаси сої та кукурудзи. Експерти вважають, що нарощування Китаєм запасів на випадок другої хвилі пандемії Covid-19 може скоротити світові поставки продовольства.

 

Головною причиною активізації попиту на соєві боби та жом й кукурудзу залишається різке зростання поголів’я свиней в Китаї.

 

За даними МСГ КНР, поголів’я свиней в країні у серпні виросло у порівнянні з липнем на 5%, що на 31% перевищує показник серпня 2019 р.

 

На тлі подорожання соєвих бобів та олії на біржах США останнього тижня у п’ятницю ф’ючерси на сою та соєву олію на китайських біржах виросли на 2%, а на кукурудзу навіть сягнули 9-річного максимуму.

 

Ринки підтримало зростання ф’ючерсів на пальмову олію на біржі в Малайзії у п’ятницю на 3,5% до 3080 рінггитів/т або 749,03 $/т, а загалом за тиждень – на 9,6%.

 

Котирування соєвої олії в США у п’ятницю почали знижуватися після бурхливого зростання напередодні, проте на тлі стрімкого подорожчання пальмової олії відновилися майже до попереднього рівня, хоча в підсумку доби опустилися на 0,6% до 776 $/т.

 

На фізичних ринках соєвої та соняшникової олії стрімке зростання цін зупинилося, оскільки покупці очікують сезонного зниження цін та стримують закупівлі. Ціни на аргентинську соєву олію за останні 7-10 днів виросли на 40-50 $/т до максимального рівня 830-840 $/т FOB UA River.

 

Ціни на українську соняшникову олію залишаються на рівні 980-1030 $/т FOB, проте спотові ціни попиту не перевищують 980-990 $/т FOB, а ціни попиту на пізніші поставки поступово опускаються до рівнів минулого тижня.

Коментарі відвідувачів (0):