Активна закупівля сої Китаєм підтримує ціни на соєві боби та олію

2020-08-03 12:21:56
Активна закупівля сої Китаєм підтримує ціни на соєві боби та олію

Минулого тижня американські ринки продемонстрували рекордні продажі кукурудзи та сої, насамперед до Китаю, незважаючи на посилення політичної напруги між країнами.

 

За тиждень експортні продажі сої з США склали 3,6 млн т, з яких до Китаю – 2 млн т. Загалом у липні США реалізували на експорт рекордні для цього місяця 7,6 млн т, головним чином завдяки китайським покупцям.

 

За прогнозами АDМ, в поточному сезоні Китай може імпортувати 95-96 млн т сої. З початку року він вже придбав 70 млн т південноамериканської сої, а до кінця року планує закупити ще 20-25 млн т сої з США.

 

Проте активні продажі сої не вплинули суттєво на її котирування, які на початку тижня опустилися на 1,5%, а потім відновилися до 330 $/т. Ринки очікують, що у звіті USDA, який буде оприлюднений 12 серпня, підвищать прогноз виробництва сої для США.

 

Ф’ючерси на соєву олію на біржі в США у п’ятницю виросли на 3,5% до 2-тижневого максимуму 685 $/т на даних про збільшення попиту на соєву олію з боку виробників біодизеля.

 

У травні загальне споживання біодизельного палива у США скоротилося у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 6% до 503 тис т, тоді як використання соєвої олії виробниками біодизеля за цей період виросло на 18% внаслідок зменшення її споживання закладами громадського харчування, що не працюють через пандемію Covid-19.

 

Після відновлення роботи аргентинських заводів, які закривали через спалахи Covid-19, ціни на аргентинську соєву олію знизилися до 730-740 $/т FOB.

 

Ціни на ріпакову олію в Європі після оновлення в середу 5-місячного максимуму опустилися на тлі збільшення надходжень нового врожаю та зміцнення євро до 780-790 €/т FOB DM для поставок у серпні-вересні.

Коментарі відвідувачів (0):