Активна закупівля кукурудзи Китаєм підтримує ціни нового врожаю

2020-07-17 12:21:28
Активна закупівля кукурудзи Китаєм підтримує ціни нового врожаю

У середу та четвер ринок американської кукурудзи отримав нові чинники підтримки, які дозволити відновити ціни після падіння, викликаного липневим звітом USDA.

 

Виробництво етанолу в США поступово відновлюється та вже наближається до докарантинного рівня, що активізує внутрішній попит на кукурудзу старого врожаю.

 

На засіданні ОПЕК+ було підтверджено виконання країнами-учасниками зобов’язань по скороченню видобутку нафти, тому ціни на неї найближчим часом залишатимуться на рівні 40-45 $/барель.

 

За даними USDA, експортні продажі кукурудзи з США за тиждень склали 981 тис т, з яких до Китаю – 768 тис т, що відповідає експертним очікуванням. Загалом у сезоні експортні продажі склали 43,4 млн т із прогнозованих USDA 45 млн т.

 

Експорт кукурудзи за тиждень склав 1 млн т, а загалом у сезоні, до завершення якого залишається 7 тижнів, сягнув 35,9 млн т.

 

За останні тижні Китай придбав 4 млн т кукурудзи, переважно нового врожаю, що зміцнює сподівання на виконання Китаєм зобов’язань по закупівлі сільгосптоварів у межах торговельної угоди, навіть попри політичні суперечки між країнами та запроваджені Трампом санкції проти керівництва КНР.

 

Прогнозовану на поточному тижні спеку на всій території Середнього Заходу США пом’якшили опади, що знизило тиск на котирування.

 

Вересневі ф’ючерси на кукурудзу на біржі в США виросли на 1,6 $/т до 129,9 $/т, грудневі – на 1,38 $/т до 133,9 $/т.

 

Закупівля Південною Кореєю партії бразильської кукурудзи з поставкою у вересні за ціною 196,3 $/т CFR тисне на котирування американської кукурудзи. Збільшення вже з серпня пропозицій кукурудзи з Аргентини та Бразилії ще більше посилить тиск.

 

В Україні ціни на кукурудзу нового врожаю залишаються на рівні 148-152 $/т для поставок до порту у листопаді-грудні, а на кукурудзу з поставкою до Китаю премія складає 2-3 $/т.

Коментарі відвідувачів (0):