Агровиробники повинні отримати ліцензії на зберігання палива

2019-05-22 12:10:30
Агровиробники повинні отримати ліцензії на зберігання палива

Всі сільгоспвиробники, що мають місткості для зберігання пального, повинні з 1 липня отримати ліцензії на право зберігання, - повідомили в Аграрному союзі України.

 

Для цього до органу ДФС за місцем зберігання пального потрібно надати заяву довільної форми та наступні документи:

  1. акт введення в експлуатацію об’єкта зберігання або інший документ, вказаний у ч. 37 ст. 15 Закону № 481. Якщо право власності на об’єкт нерухомого майна виникло до 01.01.2014 р, то до 01.01.2022 р. для отримання ліцензії можна надавати лише копії документів на право власності. Для об’єктів, що не є нерухомістю, підтвердженням є акт введення в експлуатацію основних засобів у затвердженій Наказом Мінфіну № 818 від 13.09.2016 р. формі.
  2. підтвердження права власності або використання земельної ділянки (це може бути виписка з Держреєстру прав на нерухоме майно на право власності на ділянку, де розташований об’єкт зберігання, зі схематичним планом ділянки та зазначеним на ньому місцем розташування об’єкта).
  3. дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію машин, механізмів та обладнання підвищеної небезпеки, виданий органами Держпраці за місцем реєстрації підприємства на підставі заяви та висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислових підприємств при виконанні вказаних робіт (п. 9 затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 р № 1107 Порядку надання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію машин, механізмів та обладнання підвищеної небезпеки). Експертизу проводять лише уповноваженні експертно-технічні організації, які перевірятимуть наявність:
  • документів з охорони праці (висновків атестації робочих місць, допусків до роботи з небезпечними речовинами, копії наказів, інструкцій, положень з питань охорони праці, документи про проходження робітниками навчання з питань охорони праці та інші),
  • копій експлуатаційних документів на резервуари (техпаспорт, інструкція по експлуатації, технічні умови, висновок діагностики та інші).

 

Відповідальність за достовірність даних в наданих документах та заяві на отримання ліцензії несе сільгосппідприємство, а за зберігання пального без ліцензії передбачено штраф в розмірі 250 тис грн.

Коментарі відвідувачів (0):