Аграрний фонд розпочинає проект біржової торгівлі пшеничними ф’ючерсами

2016-12-20 12:04:48
Аграрний фонд розпочинає проект біржової торгівлі пшеничними ф’ючерсами

ПАТ Аграрний фонд працює над проектом біржової торгівлі пшеничними ф’ючерсами, який дозволить ефективно залучати кошти інвесторів під час складної ситуації з кредитами фінустанов, та проводити хеджування ризиків, - відкрив таємницю голова правління компанії А. Радченко.

 

В загальному вигляді проект буде працювати наступним чином: Аграрний фонд приймає у сільгоспвиробника форвард та одразу перехеджується від покупця ф’ючерса. В підсумку отримує різницю – арбітраж, за винятком власних витрат, що складатимуться з вартості коштів та деяких накладних видатків.

 

Як розповів керівник Аграрного фонду, наразі підприємство домовляється про закупівлю зерна. Початковий обсяг продовольчої пшениці 2 та 3 класу складе 200 млн. грн. Орієнтовний термін закупівлі становитиме один рік. Торгівля буде проводитись на платформі державної Аграрної біржі.

 

Вибір саме цього майданчика є принциповою позицією підприємства. Оскільки агропромисловий комплекс займає значну питому частку в економіці країни, існує потреба в розвитку державної спеціалізованої агробіржі.

 

Розробники проекту очікують зацікавленості в новому інструменті з боку профільних учасників ринку, що зможуть найкращим чином концентрувати експорті обсяги на біржі, та від фінансових інвесторів.

 

«Безумовно, частина учасників буде реальними покупцями з фізичного ринку, які прийдуть за певними угодами, якщо їх будуть влаштовувати терміни поставки, пункт відвантаження, тощо. Проте активніше торгувати будуть ті, хто проводить спекулятивні оборудки», - вважає А. Радченко.  

Коментарі відвідувачів (0):