Аграрії заробили для України кожний третій долар – Олексій Павленко

2015-03-18 19:05:44
Аграрії заробили для України кожний третій долар – Олексій Павленко

Аграрний сектор — це двигун економічного зростання країни. І, незважаючи на кризову ситуацію економіки в цілому, ця сфера майже не має відставань від обертів виробництва щодо минулих років. Аграрний сектор постає основою державних експортних сподівань в майбутньому. Про це ми почули від  Міністра Олексія Павленко на брифінзі, який був присвячений 100 дням роботи Уряду.
Україна продовжує бути лідером у світі на світовому ринку по експорту соняшникової олії, займає друге місце в експорті зернових та  сьоме на світовому ринку за показниками реалізації курятини. В минулому році ми бачили позитив щодо зовнішньої торгівлі, об’єм прибутку  склав 10,6 млрд доларів. Вже з початку цього року позитивне сальдо зросло ще майже на 19 відсотків. Деяка частина експорту аграрної продукції зросла на 35 – 37 відсотків, у порівнянні із загальним обсягом експорту.
Олексій Павленко наголосив на тому, в Україні відбулося «історичне» явище – 2014 рік визначальним для аграрного сектора, бо кожний третій американський долар для країни був зароблений аграріями.
Міністерство аграрної політики зі свого боку демонструє цілеспрямованість на європейську інтеграцію та готовність до проведення відповідних реформ щодо стандартів Європейського Союзу. Західними партнерами було відповідно оцінений даний підхід, і було прийнято рішення надати Україні фінансову допомогу розміром у 25 млрд. американських доларів. Павленко впевнений, що це є показником надзвичайно високо рівня довіри Уряду з боку світових партнерів. Він впевнений, що надані кошти зможуть залучити до України міжнародних інвесторів. Він зазначив, що Україна вже «встає на ноги» та впевнено рухається у напрямі зростання.

Коментарі відвідувачів (0):