Тиск на ціни кукурудзи нового врожаю посилюється

2020-07-23 12:35:33
Тиск на ціни кукурудзи нового врожаю посилюється

Нове політичне напруження між США і Китаєм може стати істотним фактором тиску на котирування кукурудзи, які і так залишаються під тиском перспектив високого врожаю в США на тлі сприятливої погоди.

 

Додатковими чинниками тиску - стає зниження обсягів переробки на етанол і зростання експорту кукурудзи з Південної Америки.

 

Держдепартамент США несподівано зажадав від Пекіна закрити консульство Китаю в Х'юстоні протягом трьох днів, пояснивши це необхідністю захисту інтелектуальної власності, особистої інформації та авторських прав громадян Америки. У відповідь китайський уряд вирішив вжити відповідних заходів, і закрив консульство США в Ухані.

 

Новий виток політичних розбіжностей між країнами може стати причиною зниження Китаєм темпів закупівлі сільгосп товарів із США, які активізувалися останні тижні і стали факторами зростання цін на сою і кукурудзу на американських біржах.

 

Опади минулі за минулий тиждень на території "кукурудзяного поясу" США знизили стрес від спекотної погоди і поліпшили стан посівів кукурудзи, а прогноз на наступний тиждень показує невеликі опади при невисоких температурах на рівні 26-28 градусів. За прогнозами аналітиків середня врожайність кукурудзи в США може бути збільшена в серпневому прогнозі USDA в порівнянні з липневою оцінкою.

 

Стан посівів кукурудзи в США залишаються на рівні 69% оцінювання яких як хороші і відмінні в порівнянні з 57% в минулому році на цю ж дату, при цьому швидкість дозрівання на багато вище ніж в минулому році і в середньому за 5 років. На 19 липня цвітіння кукурудзи відзначено на 59% посівів в порівнянні з 54% в середньому за 5 років і 30% в минулому році на цю ж дату.

 

Триваюче швидке поширення коронавірусу Covid-19 в США - де за останню добу зафіксовано близько 74 тис. випадків зараження, а загальна кількість інфікованих вже досягла 4 млн. чоловік, збільшує занепокоєння трейдерів про повернення карантинних заходів в деяких штатах що призведе до нового витка падіння попиту на нафту і бензин.

 

Вчора вперше за 4 місяці виробництво етанолу в США знизилося на 23 тис. барелів на добу до 908 тис. барелів на добу, що відповідає переробці близько 2,3 млн тон кукурудзи, при тому що аналітики очікували зростання до 950 тис. барелів на добу. Після введення карантину випуск етанолу обвалився на 50% і повільно відновлювався останні місяці.

 

Ф'ючерси на кукурудзу вчора не прореагували на новини щодо скорочення виробництва етанолу і зростання політичної напруги з Китаєм і виросли вересневі на 1,87$/т до 128,73$/т та грудневі на 1,57$/т до 131,33$/т.

 

Бразилія продовжує нарощувати експорт кукурудзи і за 3 тижні липня експортовано вже 1,731 млн. т, при чому обсяг експорту за третину неділі місяця були на 113% більше, ніж за 2 попередні тижні. Однак середньодобове відвантаження кукурудзи в липні 2020 р. поки становить лише 133,156 тис. т - це на 48,6% менше, ніж аналогічний показник липня 2019 р.

 

Найбільшу активність зараз проявляють південнокорейські переробники, які в основному купують південноамериканську кукурудзу за цінами близько 188-195$/т C&F з поставкою в листопаді-грудні, оскільки ціни на кукурудзу з США залишаються вище на 4-5 доларів і для активізації експортних продажів американським фермерам доведеться знижувати ціни на новий урожай, при великих запасах старого.

 

Ціни на українську кукурудзу нового врожаю залишаються на рівні 147-151$/т з поставкою в порт в жовтні листопаді, але фермери не поспішають продавати вважаючи такі рівні цін досить низькими.

Коментарі відвідувачів (0):