Ціни на нафту за тиждень впали на 6% на тлі зміцнення курсу долара та зростання запасів

2023-04-24 12:04:31
Ціни на нафту за тиждень впали на 6% на тлі зміцнення курсу долара та зростання запасів

Минулого тижня ціни на нафту знизилися майже до рівня початку квітня, з якого почалося стрімке зростання після рішення ОПЕК про скорочення видобутку. Причиною падіння стало зміцнення курсу долара та гарні макроекономічні новини з США. Трейдери очікують рецесії світової економіки та не сподіваються на збільшення споживання нафти найближчим часом, що тисне на ціни рослинних олій та кукурудзи.

 

Протягом тижня червневі ф’ючерси на нафту марки Brent на лондонській біржі ICE впали на 5,8% до 81,6 $/барель (+8,8% за місяць), а на нафту WTI на біржі Нью-Йорку – на 5,9% до 77,9 $/барель (+12% за місяць).

 

За даними звіту ЕІА, станом на 14 квітня запаси сирої нафти у США на 1,6% перевищували середній 5-річний показник, а запаси бензину – на 6,3% поступалися йому.

 

Котирування підтримали дані щодо економіки США, де у квітні індекс S&P ділової активності у виробничому секторі виріс на 1,2 до 50,4 (хоча експерти очікували його зниження до 49), що стало найбільшим зростанням останніх 6 місяців. Індекс ділової активності у виробничому секторі Japan Jibun Bank у квітні виріс на 0,3 до 6-місячного максимуму 49,5. Водночас виробничий індекс РМІ Єврозони несподівано впав на 1,8 до майже 3-річного мінімуму 45,5, тоді як експерти прогнозували його зростання до 48.

 

Додають оптимізму трейдерам дані Держмитниці Китаю, згідно з якими імпорт сирої нафти у квітні виріс на 16% до найвищого з червня 2020 р рівня – 52,31 млн т, а загалом з початку року сягнув 136,369 млн т, що на 6,7% перевищує торішні темпи.

 

Трейдери вважають, що посилення кредитно-грошової політики ФРС США та іншими великими центробанками може погіршити стан світової економіки та зменшити попит на пальне, тому наразі уважно слідкують за споживанням палива у США та Китаю, щоб розуміти стан основних економік світу.

 

За даними Міністерства транспорту Китаю, за тиждень 3-9 квітня кількість вантажівок на автомагістралях країни зменшилася у ваговому співвідношенні на 8%.

 

За прогнозом S&P Global, цьогоріч попит на дизельне пальне у США може зменшитися на 2%, що стане найбільшим падінням останніх 7 років, не враховуючи пандемійного 2020 р. Це призведе до зниження попиту на біопаливо та культури, з яких його виробляють: рослинні олії, ріпак та кукурудзу.

Коментарі відвідувачів (0):