Опади в Бразилії та Аргентині покращують перспективи урожаю сої та кукурудзи

2023-11-24 10:45:31
Опади в Бразилії та Аргентині покращують перспективи урожаю сої та кукурудзи

Цього тижня збільшилася інтенсивність опадів у центральній Бразилії, а в Аргентині пройшли додаткові дощі, які знизили занепокоєння щодо долі майбутнього урожаю сої.

 

Протягом усього тижня в центральній Бразилії йшли опади, типові для цієї пори року, коли в країні триває сезон дощів. Їх кількість поки недостатня для покриття дефіциту ґрунтової вологи та суттєвого покращення стану посівів. Наступного тижня очікується зменшення кількості опадів та підвищення температур, тому погодний чинник знову впливатиме на ринки. Місцеві аналітики знизили прогнози урожайності сої, але завдяки збільшенню площ сівби на 3% оцінки виробництва поки залишаються на рівні 157-164 млн т, що перевищить торішній показник.

 

В Аргентині днями пройшли дощі, які покращили перспективи урожаю сої та кукурудзи, сівба яких дещо прискорилася. На тлі покращення погоди аналітики Refinitiv Commodities Research підвищили у порівнянні з попередніми оцінками прогноз виробництва кукурудзи у 2023/24 МР на 1,9 млн т до 54 млн т (41,4 млн т у 2022/23 МР), які будуть зібрані з 8,2 млн га. Прогноз виробництва сої підвищено на 1,7 до 48,9 (25) млн т, які будуть зібрані з 16,9 млн га. Сприятливіша, ніж торік, погода додає оптимізму трейдерам, особливо з огляду на опади, прогнозовані на наступний тиждень.

 

На Середньому Заході та Рівнинах США пройшли сприятливі для посівів озимини опади. Суха та морозна погода наступного тижня дозволить завершити збирання кукурудзи. Посіви озимої пшениці залишаються в доброму стані завдяки гарним осіннім дощам.

 

На більшій частині Європи ідуть дощі, і погода сприяє розвитку посівів озимих пшениці та ріпаку. Наступного тижня в регіоні продовжаться розсіяні опади.

 

У Чорноморському регіоні пройшли зливи та знизилися температури, тому посіви озимої пшениці, що знаходяться у доброму стані, переходять у фазу спокою.  

 

В Україні погодні умови сприяють завершенню вегетації посівів озимини, які знаходяться переважно у доброму або задовільному стані. На півдні, де понад 2 місяці не було ефективних опадів, пройшли дощі у кількості 100-200% місячної норми, які поповнили запаси ґрунтової вологи та зменшили посушливі явища. На всій території, за винятком окремих районів південних та західних областей, 18-19 листопада (на 1,5-2,5 тижні раніше середніх багаторічних термінів) температури впали нижче 0 оС, що призвело до завершення активної вегетації посівів озимини.

Коментарі відвідувачів (0):