Тенденції світових ринків зерна

2016-02-23 14:40:28
Тенденції світових ринків зерна

В більшості регіонів північної півкулі продовжує триматися занадто тепла для даної пори року температура повітря. Це викликає певні побоювання відносно настання пізніх заморозків, що пошкодять рослини. Наразі стан посівів майже по всій Європі характеризується, як задовільний. Лише в Польщі морози пошкодили частину сходів озимини.

 

Відновлення цін на сиру нафту та позитивна динаміка котирувань каноли дає підтримку ріпаку. З іншого боку, пальмова олія не змогла закріпитися на рівні ціни, досягнутому після оприлюднення інформації щодо зменшення темпів експорту. Курс євро різко впав після оголошення про проведення в червні референдуму стосовно виходу Великобританії з Євросоюзу.

 

Кукурудза та соя вчора були доволі стійкими на чиказькій біржі завдяки експорту, що перевищив очікування операторів ринку. Попри очікувань експорту сої на рівні 1,1-1,4 млн. тон він склав 1,531 млн. тон. кукурудзи було експортовано 900,323 млн. тон проти 691,641 млн. тон на минулому тижні. Також вчора був зареєстрований продаж Колумбії 100 тис. тон кукурудзи американського походження.

 

В США на територіях, засіяних озимою пшеницею, очікуються опади, що сприятимуть розвитку сходів. Це створює додатковий тиск на котирування, які й так знаходяться під впливом малої конкурентоспроможності пшениці американського походження на світових ринках. Таким чином, незважаючи на 7% скорочення посівних площ під озимою пшеницею котирування на чиказькій біржі продовжують поступово зменшуватись.

 

Завдяки логістичним проблемам в Бразилії, внаслідок яких обмежений доступ вантажних автомобілів до портів країни, отримали певну підтримку котирування сої.

Комментарии посетителей (0):