Податковою службою України заарештовані великі партії зерна в трьох портах

2015-08-04 11:38:09
Податковою службою України заарештовані великі партії зерна в трьох портах

Українськими податківцями розпочато масштабну операцію, метою якої є запобігання продажу зерна офшорним компаніям. На протязі тижня були заарештовані великі партії зерна в морських портах України: Іллічівському зерновому терміналі, Миколаївському порту, Одеському терміналі «ТІС-Зерно».

  

 Зернотрейдерам завдано величезних збитків, на межі зриву опинилися валютні контракти, що загрожує значними штрафними санкціями. Між тим податківці вважають, що система експорту зерна функціонує некоректно. Вони вбачають основною проблемою те, що зернові культури почали скуповувати за готівкові кошти та оформлювати на офшорні компанії, які здійснюють подальший продаж. При цьому офшори офіційно не сплачують податків до країни та не перераховують валютну виручку. Це дає змогу офшорним компаніям пропонувати сільгоспвиробникам вищу ціну, ніж та, яку в змозі заплатити учасники ринку, що працюють в правовому полі.

 

 Продовжуємо слідкувати за розвитком ситуації:

 

 10.29

 На минулому тижні були заарештовані 10 тис. тон зерна на Іллічівському зерновому терміналі, що входить до групи компаній нідерландського трейдера Glencore. Це підтвердив директор терміналу Олександр Відоменко, проте відмовився назвати власника заарештованої партії зерна.

 

 10.09

 30 липня в морському порту «Південний» (по непідтвердженій поки що інформації – на терміналі «ТІС-Зерно») було заарештовано зерно вартістю майже 40 млн. грн. Партії пшениці 2, 3 та 5 класів в кількості 6,211 тис. тон та 5,090 тис. тон фуражного ячменю, загальною вартістю 39,4 млн. грн, заарештовані, як на речовий доказ. Власниками зерна є декілька компаній, проте значна частина належить Louis Dreyfus Commodities.

 

 10.01

 Вже більше тижня в Миколаївському порту співробітники митниці та МВД не дозволяють оформлення зерна компанії Bunge Limited, що вже завантажено на судно. Представники компанії Бунге повідомляють, що не отримали від митників та міліції жодних пояснень арешту зерна, при цьому збитки становлять понад 100 тис. американських доларів, які потрібно сплачувати за простій судна. Bunge Limited вважає дії митників незаконними та має наміри подати позов до уряду України. У правоохоронців є претензії до декількох компаній-резидентів, що разом з Бунге виступають експортерами частини вантажу судна. Проте ті компанії, до яких у податківців є питання, досі по всіх податкових базах проходять як надійні та чесні контрагенти, що не мають заборгованості по сплаті податків.

Комментарии посетителей (0):