Інвестиційний фонд США став співвласником ПП «Контейнерний термінал Іллічівськ»

2015-03-02 13:55:53
Інвестиційний фонд США став співвласником ПП «Контейнерний термінал Іллічівськ»

Інвестиційний фонд Siguler Guff & Company став співвласником ПП «Контейнерний термінал Іллічівськ» (КТІ). Загальний об’єм активів інвестиційного фонду складають понад 10 мільярдів доларів по всьому світі. Частка участі нового власника сягає 50%. Керівництво Siguler Guff & Company скориставшись власним досвідом планує в повній мірі залучити весь потенціал який має Іллічівський торговий порт для його подальшого розвитку і збільшення вантажообігу.

«В державі зараз непроста економічна ситуація, але наші плани передбачають економічний розвиток і зростання. Приватне підприємство «Контейнерний термінал Іллічівськ» вже давно працює в цьому напрямку. Об’єм інвестицій вкладених нами в порт Іллічівськ на розвиток інфраструктури склав 56 млн доларів. Прихід у КТІ нового акціонера матиме позитивні наслідки – це дозволить більш швидко та ефективно реалізувати всі наші задуми», - розповів гендиректор КТІ Андрій Павлютін.

У прес-релізі інвестиційного фонду наголошується про неминучість більш широкої залученості України до світової торгівлі, після реалізації угоди між Україною та ЄС. Стосовно власників, то крім американського фонду ними є компанія SRR Deutschland та громадянин України Андрій Павлютін, яким належать рівні частки - 25%, сказано в прес-релізі.

ПП КТІ здатне приймати судна ємністю до 8 тис TEU. Причал має довжину 656 м з глибиною до 13,5 м, місткість контейнерного майданчика - 17 тис TEU. Термінал здатний обробити 850 тис TEU на рік. Порт Іллічівськ здатен приймати як океанські, так і фідерні судна. Даний термінал раніше входив до російської групи «Національна контейнерна компанія» (НКК), яка у вересні 2013 року була куплена холдингом Global Ports. На сайті цього холдингу зазначено, що він здійснює операції тільки в Балтійському і Далекосхідному басейнах, при цьому в його розпорядженні опціон на покупку 50% КТІ. На його думку український ринок має значну перспективу в довгостроковому періоді.

Іллічівський торговий порт є одним з двох основних контейнерних портів України (другий - Одеський морський порт).

Комментарии посетителей (0):