Уряд України вирішив меморандумом зупинити зростання цін на соняшникову олію

2021-03-17 12:03:58
Уряд України вирішив меморандумом зупинити зростання цін на соняшникову олію

Наприкінці минулого тижня Мінекономрозвитку розіслало торговельним мережам та переробникам соняшника проект Меморандуму про стабілізацію цін на бутильовану соняшникову олію, коментарі до якого можна було подати до 15 березня.

 

В проекті документа йдеться про те, що «учасники ринку олії протягом дії Меморандуму погоджуються не підвищувати відпускні ціни на соняшникову олію вище рівня, який склався у торговельних мережах на 1 березня 2021 р, а також зобов’язуються забезпечити безперебійні поставки на внутрішній ринок продукту, що має високу соціальну значимість».

 

Уряд з свого боку пообіцяв не змінювати існуюче регулювання експорту та імпорту, надати переробникам «сприятливі кредитні умови», забезпечити юридичні консультації по розвитку ринку та сприяти розвитку маркетингової інформаційної системи на ринку соняшника.

 

Заходи по стримуванню цін на соняшникову олію раніше були вжиті в Росії, де в грудні торговельні підприємства та виробники олії підписали з Мінсільгоспом та Мінпромторгом угоду про граничні ціни на олію.

 

Таке рішення уряду навряд чи зможе стабілізувати ціни на олію на тлі зростання світових цін на всі рослинні олії, проте воно посилить спекулятивний попит, як будь-які обмеження експорту.

 

Проте ринок вже самостійно вирівняв баланс, оскільки викликане зростанням цін різке зменшення попиту вже призвело до значного зниження цін на рослинні олії на світових ринках.

 

Травневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії впали ще на 3,15% до 3897 рінггитів/т або 947 $/т, втративши за два дні 5,9%. В понеділок ринок відреагував на скорочення експорту у першій половині березня у порівнянні з аналогічним періодом лютого, а вчора – на збільшення виробництва на 62%. На тлі високих цін та сезонного нарощування виробництва виробники пальмової олії суттєво збільшили обсяги пропозицій.

 

Травневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго вчора знизилися на 0,5% до 1213 $/т, втративши за два дні 1% ціни.

 

Ціни попиту на українську соняшникову олію цього тижня знизилися з 1650-1670 $/т FOB до 1600 $/т FOB, а на соняшниковий шрот – з 315-325 $/т СРТ до 285-290 $/т СРТ, що посилило тиск на закупівельні ціни на соняшник, які з п’ятничного рівня 25500-26800 грн/т опустилися до 24200-25000 грн/т з доставкою на завод.

 

Збільшення виробництва пальмової олії та пропозицій сої з Південної Америки на тлі спалахів АЧС в Китаї, які зменшать попит на шрот та фуражне зерно, будуть і надалі посилювати тиск на ціни рослинних олій та соняшника.

Коментарі відвідувачів (0):