Ураган Іда зупинив роботу окремих терміналів у США, але не призвів до зростання цін

2021-09-02 12:05:55
Ураган Іда зупинив роботу окремих терміналів у США, але не призвів до зростання цін

На південний схід США обрушився найпотужніший за останні 16 років ураган «Іда», який зупинив роботу нафтових вишок, нафтових та зернових терміналів, пошкодив обладнання. Проте ціни на зерно не відреагували на цю подію та продовжили знижуватися.

 

Вплив ураганів на нафтовий ринок короткочасний, оскільки перед негодою підприємства евакуюють персонал та консервують потужності, а через 1-2 тижні поступово відновлюють роботу. При цьому зменшення видобутку компенсується скороченням обсягів переробки, тому ринок майже не відчуває дефіциту поставок.

 

Вчорашнє рішення країн ОПЕК+ щодо поступового щомісячного збільшення видобутку нафти на 0,4 млн барелів/добу до кінця 2022 року також посилило тиск на ціни. Очікується, що до кінця поточного року на ринку збережеться дефіцит нафти, а у 2022 р він перетвориться у профіцит.

 

Листопадові ф’ючерси на нафту марки Brent на лондонській ICE Futures за два дні впали на 1,2% до 71,38 $/барель, а на нафту WTI на Нью-йоркській NYMEX – на 1,4% до 68 $/барель.

 

У Мексиканській протоці США розташовані основні експортні термінали міжнародних компаній, які експортують 60% зерна. Частина з них пошкоджена ураганом, тому відвантаження може зупинитися.

 

Так, зерновий термінал компанії CHS може на кілька тижнів залишитися без струму, оскільки ураган пошкодив найбільший зерновий порт США. Компанія Cargill повідомила про значні пошкодження терміналу в Резерві (штат Луїзіана), а компанії Bunge и ADM ще оцінюють нанесені їх підприємствам збитки.

 

Попри вказану ситуацію, вчора на чиказькій СВОТ ф’ючерси на основні культури знизилися:

  • грудневі ф’ючерси на кукурудзу – на 2,9% до 204,3 $/т (втративши з понеділка 6,7%),
  • листопадові ф’ючерси на сою – на 1,5% до 468,8 $/т (-3,8%),
  • грудневі ф’ючерси на пшеницю – 1,7% до 261 $/т (-3%).

 

Головною причиною падіння залишаються низькі темпи експортних продажів та відсутність попиту з боку Китаю, який минулого року в цей період активно купував американську сільгосппродукцію.

Коментарі відвідувачів (0):