Укргідрометеоцентр поперджає про можливі проблеми з озимими культурами

2016-11-22 13:01:39
Укргідрометеоцентр поперджає про можливі проблеми з озимими культурами

Погодні умови першої половини листопада сприяли створенню вторинної системи на посівах озимої пшениці, які мають різний ступінь розвитку та кущення від 1 до 4 пагонів. Низькі додатні температури сприяли проходженню яровизації рослин, що забезпечить розвиток колоса весною.

 

Своєчасне проходження цих процесів стане основою для загартування рослин проти несприятливих погодних умов зимового періоду.

 

Озима пшениця, яку висадили в оптимальні строки до 22 вересня після кращих попередників, знаходиться на початку другої фази кущення. Висота рослин 13-16 см, густота 420-450 шт/кв. м, коефіцієнт кущення 1,0-1,2.

 

Станом на 17.11.16 сходи озимих культур отримані на площі 6042,2 тис. га або 87,2% від посівних площ. Це значно перевищує показник минулого року, коли на цю дату сходи з’явилися на 71,1% площ або 4,701 тис. га.

 

Проте керівник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Т. Адаменко наголошує, що у випадку зниження температури повітря до -15 градусів та нижче майже 70% сходів загинуть. За оцінками експертів готові до зимівлі лише 30-35% від загальної кількості сходів озимини. Інші рослини знаходяться на початковій стадії сходів. Вони зможуть витримати м’яку зиму, проте за умови відсутності снігу та температурі нижче за -15 градусів – можуть загинути.

 

Також Т. Адаменко попередила аграріїв про те, що сіяти озимі культури сьогодні не має сенсу, а посівну кампанію потрібно було завершити до 1 листопада. Оскільки на полях, які засівалися протягом листопада сходи, імовірно, отримані вже не будуть. Наразі в південних регіонах ще можна досіяти озимий ячмінь, що має найменший період вегетації – лише 30-40 днів. Необхідної для розвитку посівів кількості теплих днів вже не буде навіть на півночі Херсонської області. Хіба що у випадку аномально теплої зими, яка поки що не прогнозується, - розповіла метеоролог.

 

Коментарі відвідувачів (0):