Ціни на нафту зростають в очікуванні нових обмежень для ЄС на купівлю російської нафти

2022-05-05 12:13:06
Ціни на нафту зростають в очікуванні нових обмежень для ЄС на купівлю російської нафти

Липневі ф’ючерси на нафту марки Brent вчора виросли на 4,8% до 110,2 $/барель (+5% за місяць), а червневі ф’ючерси на нафту марки WTI – на 5,1% до 2-тижневого максимуму 107,8 $/барель на новинах про нові санкції Євросоюзу проти росії за продовження військової агресії та здійснення військових злочинів проти мирного населення.

 

Вчора Євросоюз запропонував відмовитися від закупівлі російської нафти протягом 6 місяців та заборонити поставки російських продуктів нафтопереробки до кінця року, що змусить європейські країни шукати нових постачальників нафти. Також ЄС обмежить всі послуги, пов’язані з транспортуванням російської нафти, зокрема й фінансування та посередництво. За оцінками аналітиків, такі кроки витіснять з ринку ЄС понад 4 млн барелів російської нафти на добу.

 

Проте зростання котирувань обмежує викликаний короновірусом тривалий локдаун в Китаї, що знизив попит на нафту на 1 млн барелів/добу. Щоправда, Лівія у квітні зменшила поставки нафти на 16% до 819 тис барелів/добу через атаки підтримуваних росією повстанців на нафтосховища.

 

Країни ОПЕК внаслідок скорочення поставок з Лівії та Нігерії у квітні збільшили видобуток лише на 10 тис барелів/добу до дворічного максимуму 28,700 млн барелів/добу, хоча експерти очікували збільшення видобутку на 274 тис барелів/добу.

 

За даними Американського інституту нафти, запаси сирої нафти у США минулого тижня несподівано виросли на 1,3 млн барелів,а запаси бензину були на 4,8% меншими за середній 5-річний показник.

 

Baker Hughes повідомляє, що кількість активних нафтових вишок у США за тиждень 23-29 квітня виросла на 3 до 2-річного максимуму 552 установки.

 

Дисконт на російську нафту марки Urals вже сягнув 30-33%, тому її активно купують китайські компанії, тоді як індійські заявили про припинення закупівель російської нафти.

 

Подорожчання нафти до 120-130 $/барель найближчим часом може суттєво підтримати ціни на ріпак та кукурудзу.

Коментарі відвідувачів (0):