Нафта подешевшала на 3% на тлі рішення Росії про відведення військ від кордону з Україною

2022-02-16 12:05:54
Нафта подешевшала на 3% на тлі рішення Росії про відведення військ від кордону з Україною

Оголошення Росії про відведення частини військ від кордону з Україною призвело до різкого падіння цін на нафту, а слідом за ними – на сою та кукурудзу.

 

Після досягнення в понеділок 8-річного максимуму 96,5 $/барель, вчора квітневі ф’ючерси на нафту Brent на лондонській ICE Futures впали на 3,2% до 93,5 $/барель, а березневі ф’ючерси на нафту WTI на нью-йоркській електронній товарній біржі (NYMEX) – на 3,5% до 92,27 $/барель.

 

За рік ціни на нафту виросли майже у 1,5 рази, оскільки попит на неї відновлювався швидше, ніж видобуток, який штучно стримували країни ОПЕК+. Конфлікти в Лівії, Сирії та суперечки з Росією також сприяли зростанню котирувань.

 

Новим чинником тиску на ринок нафти став вчорашній звіт Citigroup, згідно з яким найближчим часом світові держави підпишуть угоду з Іраном, після чого він відновить експорт нафти на 500 тис барелів/добу вже з квітня – травня.

 

За прогнозами Rystad Energy, в разі підвищення цін на нафту до 100 $/барель, видобуток сланцевої нафти у США збільшиться на 2,2 млн барелів/добу до 2023 року.

 

Після зниження цін на нафту березневі ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго впали на 2,8% до 251,1 $/т, майже втративши зростання попереднього тижня на 3,2%.

 

Березневі ф’ючерси на чорноморську кукурудзу в Чикаго також впали на 1,5% до 284 $/т, що поступається рівню попереднього тижня, але поки що на 2,5% перевищує рівень минулого місяця.

 

Березневі ф’ючерси на сою на біржі в Чикаго вчора знизилися на 1,3% до 573,2 $/т, втративши з понеділка 2,2% ціни.

 

Зниження політичної напруги стабілізує ринки, які опиратимуться на світові баланси попиту та пропозиції, а не на спекулятивні чинники обмеження поставок чи військової агресії. Проте Росія продовжує обмежувати поставки газу та зерна на світові ринки, провокувати конфлікти в різних регіонах та погрожувати всьому світу, щоб підвищувати ціни на позиції свого експорту та бюджетні надходження.

Коментарі відвідувачів (0):