Ціни на нафту виросли лише на 1% після оголошення Україною російських портів зоною воєнної загрози

2023-08-07 12:39:27
Ціни на нафту виросли лише на 1% після оголошення Україною російських портів зоною воєнної загрози

Після пошкодження двох російських кораблів Україна оголосила російські порти Чорного моря: Анапу, Новоросійськ, Геленджик, Туапсе, Сочі та Тамань зоною воєнної загрози, проте це поки що не призвело до зростання світових цін на нафту.

 

Мінінфраструктури України 4 серпня випустило прибережне оповіщення, дійсне до відміни, підставою для якого став наказ № 5 ВМС України від 4 серпня. Раніше Міноборони України у відповідь на аналогічну заяву рф попередило, що з 21 липня всі кораблі, які прямуватимуть до чорноморських портів рф, вважатимуться воєнними цілями.

 

В ніч на 4 серпня поблизу бази у новоросійську морським безпілотником був суттєво пошкоджений десантний корабель рф «оленегорський горняк», а наступної ночі в районі керченського мосту дроном був пошкоджений російський танкер-хімовоз SIG, що перевозив пальне для військових. Пізніше голова СБУ В. Малюк підтвердив, що ці атаки були українськими спецопераціями.

 

Ціни на нафту, які зростають вже протягом місяця, майже не відреагували на підриви кораблів та попередження про можливі атаки в порту Новоросійськ, що є основним портом відвантаження російської нафти.

 

Жовтневі ф’ючерси на нафту Brent на біржі ICE у п’ятницю виросли на 1,1% до 3-місячного максимуму 86,2 $/барель, додавши за місяць 10,5%.

 

У четвер Саудівська Аравія та рф заявили, що до вересня продовжать скорочення видобутку сирої нафти на 1 млн та 0,3 млн барелів на добу, щоб підтримати ціни. У липні країни ОПЕК зменшили видобуток нафти на 900 тис барелів/добу до майже 2-річного мінімуму 27,79 млн барелів/добу.

 

Поставки сирої російської нафти за 4 тижні впали до 7-місячного мінімуму 2,98 млн барелів/добу, а Саудівська Аравія знизила видобуток до 9 млн барелів/добу, що є найнижчим рівнем кількох останніх років.

 

Зниження попиту на сиру нафту в Індії, яка є третім за величиною імпортером нафти у світі, посилює тиск на ціни. У червні Індія зменшила імпорт сирої нафти на 1,3% (у порівнянні з червнем 2022 р) до 7-місячного мінімуму 19,7 млн т.

 

Багато експертів вважає, що атаки України на портову інфраструктуру рф у відповідь на обстріли зернових портових терміналів призведуть до зростання цін на нафту та зерно. У цьому не зацікавлені США, які намагаються стримати глобальне зростання цін на нафту та знизити інфляцію в країні, щоб уникнути рецесії світової економіки, викликаної пандемією, а потім війною в Україні.

 

Проте зупинка експорту нафти та зерна з рф швидко обвалить її економіку, що змусить російську владу зупинити війну, щоб зменшити внутрішнє незадоволення населення, тоді як зараз Захід обмежує Україну від ударів західною зброєю по рф задля уникнення подальшої ескалації.

Коментарі відвідувачів (0):