Ціни на нафту цього тижня впали на 7,7% і можуть знизитись ще через обмеження цін на російську нафту

2022-09-01 12:04:16
Ціни на нафту цього тижня впали на 7,7% і можуть знизитись ще через обмеження цін на російську нафту

Світові ціни на нафту залишаються дуже волатильними, оскільки на них діють різнобічні чинники. Тому стрибки на 5-10% вже не турбують ринок. Але після падіння ціни на 7,7% цього тижня на тлі появи нових чинників тиску котирування можуть знизитися до 90 $/барель та нижче.

 

З понеділка листопадові ф’ючерси на нафту марки Brent впали на7,7% до 95,6 $/барель, а на нафту WTI – на 7,9% до 89 $/барель, що на 2,5% поступається рівню минулого місяця.

 

Причиною падіння стала новина про те, що у п’ятницю міністри фінансів G7 обговорять план встановлення граничної ціни на російську нафту та пообіцяють до грудня завершити його імплементацію. Зокрема, США пропонують обмежити ціну продажу російської нафти до Європи на рівні 40-60 $/барель.

 

Після запровадження санкцій проти рф за війну в Україні російська нафта торгується з дисконтом 30-35 $/барель відносно цін на нафту Brent, а запровадження граничної ціни ще збільшить дисконт.

 

На ринок нафти також тиснуть дані про уповільнення розвитку економіки США, що знизить попит на енергоносії, тому ціни падають, незважаючи на більше, ніж очікувалося, скорочення тижневих запасів нафти та бензину у США.

 

За даними ЕІА, запаси сирої нафти у США зменшились на 3,33 млн барелів, а запаси бензину – на 1,17 млн барелів до 9-місячного мінімуму, тоді як аналітики очікували їх скорочення на 950 тис барелів та 1 млн барелів відповідно.

 

На тлі Covid та уповільнення економіки в Китаї знижується попит на нафту, і у липні нафтопереробні заводи переробили найменшу з березня 2020 року кількість нафти. У порівнянні з минулим роком у липні попит на нафту в країні впав на 9,7% до 12,16 млн барелів/добу, а за період січень-липень – на 4,6% до 12,74 млн барелів/добу.

 

Ринок все ще очікує підсумків переговорів США та Ірану про відновлення ядерної угоди, яка може скасувати санкції проти Ірану та відновити поставки іранської нафти на світовий ринок.

 

За даними Vortexa, кількість нафти, яка зберігається на нерухомих щонайменше тиждень танкерах, за тиждень зменшилася на 7,8% до 100,7 млн барелів, що все одно на 17% більше, ніж було два тижні тому.

 

За оцінками МЕА, у липні ОПЕК+ щодня видобували 29,05 млн барелів нафти, що поки що на 2 млн барелів/добу менше, ніж видано квот, оскільки існують проблеми з поставками та дефіцит потужностей в Нігерії та Лівії.

 

Через заворушення в столиці Лівії експорт нафти з країни обмежений на рівні 600 тис барелів/добу, але у міністерстві нафти заявляють, що видобуток сирої нафти збільшиться до 1,2 млн барелів/добу, оскільки відновлюється експлуатація нафтових об’єктів.

 

Подальше падіння цін на нафту може посилити тиск на ціни сої та кукурудзи, які опустилися з високих рівнів першої половини року та тримаються поки лише на прогнозах скорочення врожаю у США.

Коментарі відвідувачів (0):