Ціни на нафту продовжують зростати та досягли максимуму за 13 місяців

2023-09-28 12:08:08
Ціни на нафту продовжують зростати та досягли максимуму за 13 місяців

Котирування нафти зросли з початку тижня на ще 3,3% та досягли максимуму за 13 місяців на фоні даних про скорочення запасів у США.

 

Грудневі фьючерси нафти марки Brent на біржі ICE Futures з понеділка зросли на 3,3% до 95 доларів за барель (+2,9% за тиждень, +13,8% за місяць), що підтримує ціни на рослинні олії. Ціни на нафту продовжили рости після щотижневого звіту EIA в середу, який показав, що запаси нафти в США впали до 9-місячного мінімуму, а запаси нафти в основному сховищі Кушинга, пункту поставок фьючерсів WTI, впали до 14-місячного мінімуму.

На минулому тижні ціни росли після рішення Росії заборонити експорт бензину та дизельного пального у спробі стабілізувати внутрішні ціни на пальне, що за даними Vortexa, призведе до скорочення поставок пального на світовий ринок на обсяг 1 мільйон барелів на день, або близько 3,4% від загального світового попиту та погіршить вже напружену ситуацію на світовому енергетичному ринку.

 

З іншого боку, обмежуючим фактором для подальшого зростання цін на нафту стало підвищення курсу долара (DXY00) до максимуму за 9 місяців і падіння індексу S&P 500 до 4-місячного мінімуму, що підриває впевненість в економічних перспективах США та можливому зменшенню попиту на енергоносії, якщо економіка продовжить сповільнюватися.

 

Щотижневий звіт Vortexa показав, що обсяги сирих нафтових запасів на танкерах, які перебували на стоянці більше тижня, на 22 вересня зросли за тиждень на 11% до 95,9 мільйонів барелів.

 

Подальше покращення відносин між США та Іраном (після обміну полоненими та розблокування 6 мільярдів доларів) може призвести до можливого відновлення переговорів щодо ядерної програми і зняття санкцій проти Ірану та збільшення експорту іранської нафти. За даними TankerTrackers.com, експорт іранської нафти зріс до п'ятирічного максимуму в 2,2 мільйона барелів на день протягом перших 20 днів серпня, при цьому більша частина нафти направлялася в Китай.

 

Дивно, що на фоні зростання цін на нафту кількість активних нафтових свердловин в США за тиждень впали на -8 до мінімуму за 19 з половиною місяців з 507 свердловин. Це значно нижче максимума в 627 свердловин, зафіксованого 2 грудня 2022 року.

 

Грудневі фьючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії вчора також підскочили на 2,2% до 3773 ринггітів за тонну або 802 долари за тонну (без особливих змін протягом двох тижнів), отримуючи підтримку від зростання цін на нафту.

Коментарі відвідувачів (0):