Ціни на кукурудзу падають слідом за цінами на нафту

2020-03-18 12:19:58
Ціни на кукурудзу падають слідом за цінами на нафту

Після падіння фінансових ринків в понеділок на 10-12%, уряд США вчора пообіцяв бізнесу чергові заходи підтримки, завдяки чому біржові індекси виросли на 6%.

 

Ринок нафти потерпає від напруги між Росією та Саудівською Аравією, а також скорочення попиту внаслідок зупинення авіасполучення між країнами через пандемію Covid-19. Ціни на нафту марки Brent вчора впали на 7% до 28,5 $/барель, а американська нафта WTI з понеділка подешевшала на 13% до 26,4 $/барель. Завдяки низьким цінам деякі країни почали поповнювати свої стратегічні запаси, що найближчим часом підтримає котирування.

 

Слідом за ринком нафти обвалилися й ціни на кукурудзу, що використовують для виробництва біодизеля, сенс в якому втрачається за таких низьких цін на нафту.

 

Ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго минулого тижня витримали падіння фондового ринка та цін на нафту на 50%, но з початку цього тижня опустилися на 7% до 135,1 $/т для травневих контрактів.

 

 Обмеження пересування по США зменшить попит на бензин та обсяги переробки кукурудзи на етанол. На тлі повільного експорту це збільшить запаси зернової в країні.

 

Чутки про попит на американську кукурудзу з боку Китаю не виправдалися, і очікуваної трейдерами активізації експорту після підписання торговельної угоди не сталося.

 

Південнокорейські виробники кормів NOFI та FLCна тлі падіння світових цін придбали партії кукурудзи імовірно південноамериканського походження з поставкою у липні за ціною 200 $/т C&F та поставкою у серпні за ціною 190 $/т C&F.

 

Експерти починають зменшувати прогнози виробництва кукурудзи в Бразилії через посушливі умови під час сівби та висів другого врожаю кукурудзи після оптимальних термінів, що утримує внутрішні ціни на високому рівні, якого вони сягнули після різкого зменшення кінцевих запасів, викликаного активним експортом минулого року.

 

Під тиском біржі в Чикаго експортні ціни на українську кукурудзу знизилися до 170-172 $/т FOB для поставок у квітні-травні. Закупівельні ціни в портах з початку тижня опустилися на 3-4 $/т до 157-158 $/т або 4900-5050 грн/т. Девальвація гривні на 10% підвищує гривневі закупівельні ціни, тому виробники активізують продажі.

 

Україна експортувала у березні 1,6 млн т кукурудзи, а загалом в сезоні – 21,38 млн т,що на 21,4% перевищує відповідний показник минулого року. Уряд стверджує, що карантин не вплине на експортні поставки і порти працюватимуть у звичайному режимі.

Коментарі відвідувачів (0):