Ціни на кукурудзу отримали потужні чинники підтримки

2020-02-19 12:04:07
Ціни на кукурудзу отримали потужні чинники підтримки

Біржі США розпочали робочий тиждень зростанням на тлі скасування Китаєм імпортного мита на 696 американських товарів (зокрема сою, кукурудзу, пшеницю, сорго, DDGS та свинину) в межах першого етапу торговельної угоди, що набрала чинності цього тижня. 

 

Вже з 2 березня китайська влада почне приймати заявки від компаній, які бажають придбати вказані у переліку товари. Після затвердження заявок урядом набуде чинності звільнення від імпортних тарифів. При цьому, наголосили у Комісії по тарифах при Держради КНР, компанії мають забезпечити дотримання ринкових та комерційних принципів при закупівлі товарів в США. 

 

Це означає, що тарифи на американську сою відповідатимуть тарифам на бразильську сою, яка оподатковується за ставкою 3%, а не 30,5%, яка наразі діє для сої з США. 

 

Березневі ф'ючерси на кукурудзу в Чикаго вчора виросли на 1,3% до 152,1 $/т, хоча пшениця подорожчала на 3%.

 

Ціни підтримав активний експорт кукурудзи з США, який за тиждень склав 795 тис т, що відповідає верхньому рівню експертних очікувань. При цьому з західного узбережжя до Японії та Південної Кореї було відправлено 228 тис т, що є найбільшим з 12 липня 2019 р. обсягом, відвантаженим з другого експортного центру США.

 

Новина про закупівлю найбільшими південнокорейськими виробниками кормів Major Feedmill Group (MFG) та Nonghyup Feed Inc (NOFI) 250 тис т кукурудзи з поставкою в червні за ціною 211,79-215 $/т C&F не надто підтримала ринок, оскільки контракти передбачають скасування поставки в разі поганої якості зерна, що постачається з тихоокеанського узбережжя США, зокрема великого вмісту битих зерен та сторонніх домішок.

 

Ця закупівля підтверджує зниження цін на кукурудзу, враховуючи, що востаннє кукурудзу з поставкою у березні-квітні Південна Корея купувала по 215 $/т C&F.

 

В Україні попит на кукурудзу з боку трейдерів залишається низьким, оскільки більшість портів зупинили приймання зерна через перевантаженість портових елеваторів. Експортні ціни попиту залишаються на рівні 178-179 $/т FOB для квітневих поставок до Китаю. Покупці очікують подальшого зниження цін на тлі пожвавлення експорту американської кукурудзи до Китаю після скасування мита.

 

Українські трейдери розраховують закрити попит на кукурудзу в ЄС у березні-квітні, проте активні експортні продажі аргентинськими фермерами нового врожаю можуть суттєво знизити ціни на кукурудзу в ЄС.

Коментарі відвідувачів (0):