Сівба озимини в Україні іде швидше, ніж торік, але через посуху площі сівби можуть скоротитися

2023-09-27 10:54:03
Сівба озимини в Україні іде швидше, ніж торік, але через посуху площі сівби можуть скоротитися

Суха погода з вищими за норму температурами, яка панує в Україні, дозволяє прискорити збирання пізніх культур та сівбу озимини, але знижує запаси ґрунтової вологи, що погіршує умови для сівби.

 

За даними Мінагрополітики, станом на 26 вересня озиминою засіяно 2,179 млн га, зокрема ріпаком – 1,038 млн га, пшеницею – 1,024 млн га, ячменем – 74 тис га, житом – 42 тис га. Темп сівби кращі, ніж торік, коли тривалі опади затримували роботу. Але цьогоріч ситуацію ускладнює відсутність опадів у серпні – вересні та в найближчі 7-10 днів.

 

Укргідрометеоцентр повідомляє, що агрометеорологічні умови у другій декаді вересня залишалися вкрай несприятливими для сівби, але були задовільними для завершення вегетації пізніх культур. На більшості території спостерігається тривалий дефіцит вологи, протягом 30-40 днів не було ефективних опадів, достатніх для зволоження ґрунту. На 50-60% площ, де планувалося сіяти озимину, посилюється ґрунтова посуха. Водночас сонячна погода сприяє збиранню урожаю пізніх культур та накопиченню цукрів у буряках, плодах та ягодах.

 

В аграрному департаменті Одеської ОВА повідомили, що сівбу озимої пшениці в області призупинили через дефіцит вологи. Її продовжать, якщо протягом 2-х тижнів пройдуть мінімальні опади, інакше у 2024 році не доведеться розраховувати навіть на якісь середні показники. Зараз близько 3% аграріїв регіону посіяли зерно в суху землю, проте невідомо, чи отримають вони позитивний результат.

 

Одещина першою почала сівбу озимих культур, зокрема ріпаку. Але в умовах дефіциту опадів сходи отримані лише на полях зі зрошенням або там, де застосовуються технології зберігання вологи, тоді як на решті площ ріпак загинув, - повідомили в ОВА.

 

Вкрай низькі ціни на пшеницю в Україні в поточному сезоні також змушують фермерів скорочувати площі під озимою пшеницею на користь ріпаку задля мінімізації збитків. Проте планам збільшити площі під озимим ріпаком завадила здійснитися суха погода серпня та вересня, тому підготовлені площі фермерам доведеться засівати озимими пшеницею та ячменем.

Коментарі відвідувачів (0):