Росія намагається зірвати переговори з Іраном, щоб обмежити поставки нафти на світовий ринок

2022-03-14 12:33:26
Росія намагається зірвати переговори з Іраном, щоб обмежити поставки нафти на світовий ринок

Після вторгнення Росії в Україну світові компанії почали відмовлятися від купівлі російської нафти. Як наслідок, світові котирування перетнули 130 $/т, але США активізували переговори з Венесуелою та Іраном та пообіцяли частково зняти санкції,щоб збільшити поставки нафти на світовий ринок. Також США посилили тиск на Саудівську Аравію, щоб в межах ОПЕК+ збільшити видобуток нафти задля зниження цін, які завдають шкоди світовій економіці, що не відновилася після кризи з короновірусом.

 

Після запровадження санкцій та заборони на імпорт російської нафти до США, російську нафту, яка зберігалася в танкерах, почали пропонувати з дисконтом 20-30% від ринкової ціни, що посилило тиск на світові ціни.

 

Іран має значні запаси нафти та газу, тому може швидко збільшити поставки на світовий ринок в разі зняття санкцій. Зараз він має шанс зайняти місце Росії на ринку газу та нафти в ЄС, в чому Іран зацікавлений з економічної точки зору, особливо з огляду на високий рівень цін.

 

Переговори з Іраном тривають кілька місяців, останнім часом спостерігався значний прогрес і була підготовлена нова угода з Тегераном. Проте минулого тижня Росія почала вимагати гарантій того, що західні санкції за вторгнення в Україну не вплинуть на російсько-іранську торгівлю. Захід відхилив ці вимоги, а 11 березня було вирішено зробити перерву в переговорах. Після цього травневі ф’ючерси на нафту марки Brent виросли на 5,5% до 112 $/барель.

 

Німеччина, Франція та Великобританія 12 березня зробили спільну заяву про те, що ніхто не повинен намагатися використати переговорний процес для отримання гарантій, які не мають жодного відношення до ядерної угоди 2015 року.

 

Вимоги РФ розкритикували й у Тегерані. «Ми розуміємо, що зміною своєї позиції на переговорах у Відні Росія намагається відстояти свої інтереси в інших місцях, що є неконструктивним кроком», - розповів агенції Reuters представник владних структур Ірану.

 

Втрата Ірану, як союзника, посилить тиск на економіку Росії, яка активно експортує до Ірану сільськогосподарську та іншу продукцію.

Коментарі відвідувачів (0):