Рішення ОПЕК+ про збільшення видобутку підтримує ціни на нафту, ріпак та кукурудзу

2022-10-06 12:36:37
Рішення ОПЕК+ про збільшення видобутку підтримує ціни на нафту, ріпак та кукурудзу

Країни ОПЕК+ підтримали запропоноване Саудівською Аравією та рф рішення про скорочення видобутку нафти на 2 млн барелів/добу, починаючи з листопада, що призвело до подальшого зростання котирувань. На це негативно відреагували США, які намагаються обмежити ціни на нафту та сільгоспкультури, щоб уповільнити інфляцію та підтримати світову економіку. У Білому домі назвали таке рішення «помилкою, яка свідчить про те, що ОПЕК+ пішли на поводу в росії».

 

Грудневі ф’ючерси на нафту марки Brent з понеділка виросли на 9% до 93,3 $/барель, а листопадові – на 10% до 87,7 $/барель, додавши за тиждень 11,5% та 13% ціни відповідно.

 

Подорожчання нафти відновить зростання цін на бензин у США, які опускалися протягом 3-х останніх місяців. Проте Білий дім вже звернувся до Міністерства енергетики країни з проханням проаналізувати можливі наслідки заборони на експорт з США бензину, дизпалива та інших продуктів нафтопереробки з метою зниження внутрішніх цін, - повідомляє Bloomberg.

 

Падіння цін на бензин знизить попит на етанол, виробництво якого за тиждень 24-30 вересня склало в середньому 889 тис барелів/добу, що на 34 тис барелів/добу перевищує досягнутий минулого тижня 1,5-річний мінімум. Запаси етанолу знизилися на понад 1 млн барелів до найнижчого з грудня 2021 р. рівня – 21,685 млн барелів.

 

Котирування на кукурудзу поки залишаються незмінними на тлі низького попиту та активного експорту з Бразилії. Експорт кукурудзи з США у серпні знизився у порівнянні з липнем на 28% до 3,3 млн т, а у 2021/22 МР склав 62,77 млн т, що відповідає прогнозу USDA, але поступається показнику 2020/21 МР – 69,8 млн т.

 

Бразилія, за оцінками Міністерства зовнішньої торгівлі, у вересні експортувала 6,8 млн т, що значно перевищує показник вересня 2021 р – 2,9 млн т.

 

Найближчим часом котирування підтримає зниження прогнозу врожаю кукурудзи в Китаї та невизначеність з роботою зернового коридору з України.

 

За прогнозом представника USDA в Китаї, у 2022/23 МР в країні зберуть 270 млн т кукурудзи, що внаслідок низької врожайності на 4 млн т поступатиметься офіційним оцінкам, та на 2,5 млн т – торішньому показнику. Прогноз імпорту залишено на рівні 18 млн т, що відповідає офіційним оцінкам, проте його можуть відкоригувати у другій половині сезону.

 

Котирування на ріпак вчора знизилися на тлі фіксування трейдерами прибутків після стрімкого зростання, але сьогодні продовжили дорожчати слідом за цінами на канолу в Канаді.

Коментарі відвідувачів (0):