Польща, Угорщина та Словаччина ввели односторонню заборону імпорту зерна з України

2023-09-18 10:46:14
Польща, Угорщина та Словаччина ввели односторонню заборону імпорту зерна з України

Після скасування Єврокомісією 15 вересня заборони на імпорт зерна з України, Польща, Угорщина та Словаччина запровадили односторонні безстрокові обмеження.

 

При чому рішення Польщі «безстроково в односторонньому порядку заборонити імпорт агропродукції з України» почало діяти з опівночі суботи 16 вересня всупереч рішенню Єврокомісії.

 

Влада Польщі заявляє, що «не буде слухати Берлін чи фон дер Ляєн, Туска чи Вебера, і попри скасування заборони Єврокомісією, продовжить її самостійно, в інтересах фермерів країни». Вже 15 жовтня у Польщі відбудуться вибори, тому ці заяви мають переважно політичний характер.


Слідом за Польщею, Угорщина для захисту своїх фермерів також заборонила імпорт 24 видів української продукції: м’яса ВРХ, свиней, кіз, овець та кур, пшениці, жита, ячменю, кукурудзи та продуктів з них, овочів, цукру та вина. Водночас, заборона не поширюється на транзитні товари, але вони мають залишити територію країни протягом 15 днів.

 

Влада Словаччини ввечері у п’ятницю заявила про запровадження до кінця року односторонньої заборони на імпорт з України окремих видів агропродукції, зокрема пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшника, задля зменшення надмірного тиску на словацький ринок, захисту місцевих фермерів та у відповідь на аналогічний крок з боку Польщі та Угорщини.

 

Уряд Болгарії скасував заборону на імпорт з України, а уряд Румунії розгляне це питання в понеділок, після консультацій з Україною щодо обмеження поставок з України до Румунії. При цьому з січня по серпень транзитні поставки українського зерна до румунських портів сягнули 9,2 млн т.

 

Після запровадження Польщею, Угорщиною та Словаччиною односторонньої заборони, Єврокомісія закликала ці країни до конструктивності та компромісу. Наразі Єврокомісія розробляє нову систему для імпорту зерна з України. І в понеділок відбудеться зустріч з представниками всіх зацікавлених країн ЄС для детального обговорення цього питання, щоб якнайшвидше запровадити нову систему.

Коментарі відвідувачів (0):