Подорожчання нафти призвело до зростання цін на газ та азотні добрива

2023-07-26 12:15:38
Подорожчання нафти призвело до зростання цін на газ та азотні добрива

Нафтові котирування протягом місяця поступово дорожчають на тлі заяв про скорочення видобутку у серпні Саудівською Аравією на 1 млн барелів та рф на 500 тис барелів, а також на оптимістичних новинах щодо економіки Китаю та світу.

 

Вчора МВФ підвищив прогноз глобального ВВП на 2023 р до 3% (з2,8% у квітні) завдяки покращенню макроекономічних показників у США.

 

Влада Китаю оголосила про заходи для підтримки економічного зростання, тому ринок сподівається на активізацію попиту на енергоносії в країні.

 

Вересневі ф’ючерси на нафту марки Brent на біржі ICE за тиждень виросли на 5% до рекордних 83 $/барель, додавши за місяць 12,6%, хоча ще у квітні вони торгувалися по 25 $/барель.

 

Ринок побоюється, що Україна може атакувати портову інфраструктуру рф у відповідь на обстріли зернових терміналів в Одесі та Рені.

 

Слідом за цінами на нафту спотова ціна газу в Європі виросла на 11,2%, і станом на 25 липня на хабі TTF в Нідерландах складала 359,9 $/за тисячу кубометрів для контрактів з постачанням «на день вперед».

 

Європа продовжує закачувати газ у сховища, і рівень запасів наразі складає 83,74%, що на 15% перевищує середній 5-річний показник на цей період. В разі збереження таких темпів протягом усього літа до кінця вересня сховища вдасться заповнити на 90%.

 

Ціни на газ в Європі почали падати на початку року на тлі аномально теплої зими та значних запасів газу у сховищах. Зараз в ЄС обговорюють можливість зберігання газу в Україні, яка може стати найбільшим газовим хабом в Європі.

 

На тлі подорожчання газу компанія Ostchem з 24 липня 2023 р підвищила ціни на селітру на 1000 грн/т, хоча попередньо планувала підняти ціни ще більше.

 

Наразі заводи Рівне-Азот та Черкаси-Азот відвантажують добрива за такими цінами (з ПДВ) на умовах EXW (самовивезення з заводу) та СРТ (з доставкою вагонами на станцію, без розкредитації вагонів):

  • аміачна селітра – 17500 грн/т,
  • ВАС – 14200 грн/т,
  • КАС – 16000 грн/т,
  • карбамід – 22500 грн/т.

 

Ціни на автомобільну доставку КАСу в радіусі 300 км від заводу або від порту МСП Ніка-Тера (з розрахунку відстані автошляхами) включають вартість доставки.

Коментарі відвідувачів (0):