Оновлені світові баланси не визначили тенденції для цін на кукурудзу

2018-11-09 12:05:08
Оновлені світові баланси не визначили тенденції для цін на кукурудзу

Дані вчорашнього звіту USDA майже відповідають попереднім прогнозам аналітиків за виключенням показників для Китаю.

 

Експерти USDA врахували нові дані Китайського управління статистики та збільшили оцінки виробництва та залишків, проте залишили незмінним прогноз імпорту кукурудзи. Бюро статистики КНР не оприлюднило інформацію про запаси та споживання кукурудзи в Китаї, тому показники нового балансу USDA визначалися на підставі офіційних оцінок виробництва та імпорту за останні роки.

 

Внаслідок погіршення врожайності оцінку виробництва кукурудзи в США зменшили на 3,85 млн т, в ЄС – на 1,5 млн т, що може бути компенсоване збільшенням врожаю кукурудзи в Україні на 2,5 млн т та Аргентині на 1,5 млн т, як і прогнозували експерти.

 

Завдяки збільшенню виробництва в Китаї з 225 до 256 млн т прогноз світового врожаю кукурудзи підвищили на 30,64 млн т. Перехідні запаси через зміну показників для Китаю збільшили з 198,21 до 340,92 млн т на початок сезону та з 159,35 до 307,51 млн т на кінець сезону.

 

Трейдери очікували зростання цін після скорочення прогнозу виробництва для США та збільшення оцінки імпорту до ЄС з 19,5 до 21 млн т. Проте дані з Китаю заплутали ринок, через що котирування в Чикаго залишилися без змін на рівні 146,69 $/т.

 

Експортні продажі кукурудзи з США за тиждень виросли на 77,8% до 701,5 тис т, а фактичний експорт - до 1,3 млн т, що додатково підтримало ціни.

 

Прогноз експорту для України підвищили на 2 млн т до 27 млн т на тлі збільшення оцінки виробництва до 33,5 млн т.

 

Експорт кукурудзи з України в поточному МР сягнув 2,8 млн т, що перевищує минулорічний рівень. Зниження ціни до 160 $/т FOB активізувало попит, завдяки чому ціни на поставки в січні-лютому дещо виросли.

 

Сподіваючись на падіння цін на кукурудзу після оприлюднення звіту USDA, південнокорейські переробники перенесли закупівельний тендер. Проте ціни на американську кукурудзу невдовзі виростуть на тлі скорочення виробництва, тому попит на дешеву українську кукурудзу може посилитись, чому додатково сприятиме нарощування імпорту кукурудзи до ЄС, що є традиційним покупцем вітчизняної зернової.

Коментарі відвідувачів (0):