Низькі ціни на пальмову олію тиснуть на сусідні ринки соєвої та соняшникової олії

2022-10-03 12:22:15
Низькі ціни на пальмову олію тиснуть на сусідні ринки соєвої та соняшникової олії

Ринок пальмової олії залишається дуже волатильним. Минулого тижня котирування продемонстрували найбільше з 2008 року квартальне падіння, опустившись до річного мінімуму на тлі зростання запасів в основних країнах виробниках та можливого скорочення попиту внаслідок спаду світової економіки.

 

Ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії, які визначають тенденції світових котирувань на пальмову олію, минулого тижня впали на 9,4% до 3416 рінггитів/т або 738 $/т, знизившись у третьому кварталі на 31% на прогнозах активізації експорту з Індонезії та Малайзії, що уповільнює світову інфляцію завдяки зниженню цін на продукти.

 

На даних звіту по квартальних запасах зерна у США ціни на сою впали на 3,5%, а на соєву олію – на 3,8%, що посилить тиск на ціни інших рослинних олій.

 

Листопадові ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго у п’ятницю впали на 3,8% до 1355 $/т, втративши за місяць 3,3%.

 

В Україні ціни попиту на соняшникову олію залишаються на рівні 1000 $/т FCA, 1050 $/т – СРТ–порти Чорного моря, 1100-1150 $/т – з доставкою в порти Варни.

 

Затримка збирання соняшника на додачу до різкого скорочення виробництва в поточному сезоні підтримує закупівельні ціни на соняшник, що не дозволяє опускати ціни на вітчизняну соняшникову олію.

 

Проте ціни на соняшникову олію з доставкою до Туреччини знизилися до 1100-1200 $/т на тлі збільшення пропозицій російської олії внаслідок рекордного цьогорічного врожаю соняшника.

 

Листопадові ф’ючерси на нафту марки Brent залишаються на рівні 86 $/барель, що обмежує зростання цін на рослинні олії.

Коментарі відвідувачів (0):