Напружена ситуація у Червоному морі змусить Індію наростити поставки олії з Південної Америки

2024-01-24 10:22:55
Напружена ситуація у Червоному морі змусить Індію наростити поставки олії з Південної Америки

Індія, що є основним світовим імпортером соняшникової олії, більшу її частину отримує з чорноморського регіону через Червоне море. Але через атаки гуситів судновласники направляють кораблі з Європи до Азії в обхід Африки, що збільшує час та вартість доставки.

 

Ціни на аргентинську соняшникову олію зараз нижчі, ніж на чорноморську, тому Індія може переорієнтуватися на закупівлю олії з Південної Америки.

 

За даними брокера Sunvin Group, на тлі підвищення вартості фрахту ціни на соняшникову олію в Індії вперше за рік перевищили ціни на соєву олію. «Протягом останніх місяців імпорт соняшникової олії був стабільним завдяки кращій ціні на неї, ніж на соєву, проте після подорожчання фрахту ця перевага втрачена», - зазначають експерти компанії.

 

Наразі імпортну нерафіновану соняшникову олію в Індії пропонують по 943 $/т CIF (вартість, страхування та фрахт) з поставкою у лютому, тоді як сиру соєву олію пропонують по 935 $/т, а сиру пальмову – по 933 $/т.

 

Два місяці тому ціни на соняшникову олію були на 120 $/т нижчими, ніж на соєву, що спонукало індійських покупців збільшити імпорт соняшникової олії.

 

У грудні Індія збільшила у порівнянні з листопадом імпорт соняшникової олії вдвічі до 260,85 тис т, а соєвої – на 1,8% до 152,65 тис т, хоча у 2022/23 МР середньомісячний імпорт соєвої олії складав 306 тис т.

 

Якщо поточна цінова тенденція збережеться, то у січні імпорт соняшникової олії до Індії може зменшитися до 225 тис т, а соєвої – вирости до 230 тис т, - вважають аналітики  GGN Research.

 

Пальмову олію Індія імпортує з Індонезії, Малайзії та Таїланду, а соєву та соняшникову – з Аргентини, Бразилії, України та рф.

 

Україна за 4 місяці 2023/24 МР збільшила у порівнянні з відповідним показником попереднього сезону експорт високоолеїнової соняшникової олії на 18% до 120 тис т, що все ще поступається довоєнному показнику. Поставки цієї олії до Китаю виросли у порівнянні з аналогічним періодом 2022/23 МР майже втричі до 21 тис т.

 

За підсумками 2022/23 МР Китай став основним покупцем української високоолеїнової олії, потіснивши з першого місця Іспанію, і у поточному сезоні все ще залишається лідером. Друге та третє місця посідають Іспанія та Румунія, які придбали по 20 тис т олії, при чому Іспанія збільшила закупівлі на 22%, а Румунія – у 2,6 разів. Але загалом експорт високоолеїнової олії до Євросоюзу за 4 місяці 2023/24 Р скоротився на 13%.

Коментарі відвідувачів (0):