Країни ОПЕК не змінили квоти на видобуток, попри обмеження цін на російську нафту

2022-12-05 12:05:40
Країни ОПЕК не змінили квоти на видобуток, попри обмеження цін на російську нафту

Попри встановлення країнами G7 та ЄС граничної ціни на російську танкерну нафту на рівні 60 $/барель, країни ОПЕК на засіданні 4 грудня залишили квоти на видобуток нафти незмінними, врахувавши вплив механізму обмеження цін на світовий ринок та перспективи попиту на нафту з боку Китаю.

 

На попередньому засіданні у жовтні ОПЕК+ домовилися з листопада 2023 року знизити видобуток нафти на 2 млн барелів/добу, що еквівалентно 2% світового попиту. Скорочення видобутку ОПЕК пов’язувала з погіршенням стану економіки Китаю та загалом світу, що на тлі високих відсоткових ставок призвело до зниження цін на нафту у жовтні. Такими планами були незадоволені деякі країни Заходу, зокрема США звинуватили Саудівську Аравію у підтримці позиції росії, попри розв’язану нею війну в Україні. Але поки це рішення відклали.

 

Наступного разу міністри ОПЕК+ зустрінуться 1 лютого для моніторингового комітету, а повна зустріч запланована на 3-4 червня.

 

Влада рф заявила, що експортуватиме нафту лише до країн, що підтримують ринкові умови та не запроваджують ліміт ціни, навіть якщо доведеться скоротити видобуток.

 

Минулого тижня в очікуванні зниження квот на видобуток січневі ф’ючерси на нафту марки Brent виросли на 2,4% до 85,6 $/барель, а на нафту WTI – на 1,6% до 80 $/барель, втративши за місяць 13,3% та 14,4% відповідно.

 

Гранична ціна на російську нафту на рівні 60 $/барель підтримає світові ціни, оскільки наразі нафта сорту Urals торгується по 50 $/барель, хоча й буд дешевшати на тлі санкційних ризиків та обмежень на відвантаження і страхування.

 

Ринок нафти підтримує рішення Китаю послабити карантинні обмеження в окремих частинах країни, що дозволить швидше відновити економіку. У середу було знято обмеження у південному промисловому центрі Гуанчжоу, в основних районах міста Чженчжоу, а також почалося поступове скасування обмежень в Чунцині. Влада країни заявила, що штам омікрон слабшає, населення отримує щеплення, тому боротьба з вірусом переходить в нову фазу. Проте в неділю кількість нових захворювань сягнула рекордних 38808 випадків. Аналітична компанія Kpler вважає, що у 4 кварталі попит на нафту в Китаї складе в середньому 15,11 млн барелів/добу, тоді як рік тому він був на 4,5% більше та сягав 15,82 млн барелів/добу.

 

На тлі зниження цін на нафту котирування на ріпак, пальмову та соєву олію протягом тижня впали на 4,1%, 1,5% та 11% відповідно через імовірне скорочення попиту з боку біодизельної галузі.

Коментарі відвідувачів (0):