Котирування на пальмову олію знизилися на тлі обвалу цін на соєву олію на 3%

2024-01-30 11:19:41
Котирування на пальмову олію знизилися на тлі обвалу цін на соєву олію на 3%

Прискорення збирання сої в Бразилії та збільшення прогнозів виробництва сої в Аргентині посилюють тиск на котирування соєвих бобів та олії.

 

Зростання цін на нафту протягом тижня на 5% не підтримало котирування рослинних олій, оскільки на тлі збільшення пропозицій попит залишається дуже слабким.

 

Березневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго вчора впали на 3% до 1003 $/т (-6% за місяць, -32% за рік).

 

Березневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Бурса в Малайзії після активного двотижневого зростання вчора впали на 1,7% до 3948 рінггитів/т або 833 $/т (+1,2% за тиждень, +5,7% за два тижні) на тлі фіксування прибутків та падіння цін на соєву олію.

 

Сезонне скорочення виробництва пальмової олії у січні призвело до зменшення пропозицій, хоча у 2024 р Малайзія планує збільшити виробництво олії на 1% до 18,75 млн т. Проте запаси олії на кінець січня не збільшаться, оскільки темпи її експорту також знизилися.

 

Навесні обсяги виробництва виростуть, але експорт може залишилися низьким, з огляду на стрімке падіння цін на соєву олію.

 

На біржі в Даляні вчора найактивніший контракт на соєву олію подешевшав на 1,8%, а на пальмову – на 0,8%.

 

Ціни попиту на соняшникову олію з доставкою покупцям залишаються на рівні 845 $/т. В Україні ціни на соняшникову олію з доставкою до портів Чорного моря складають 750-770 $/т, з доставкою до Болгарії знизилися до 820-830 $/т, а до Італії – до 850-860 $/т.

 

Ціни на нафту вчора виросли на тлі нападу на базу США в Йорданії, де загинули три солдати. Це може посилити ескалацію на Близькому Сході та призвести до перебоїв з поставками нафти на світовий ринок.

Коментарі відвідувачів (0):