Короновірус в Китаї може уповільнити світову економіку та знизити попит на нафту й продукти

2022-04-14 12:16:20
Короновірус в Китаї може уповільнити світову економіку та знизити попит на нафту й продукти

Влада Китаю заявила, що 12 квітня ковідом в Шанхаї захворіли ще 23 342 людини, з яких лише у 994 проявилися симптоми. За оцінками Університету Джонса Хопкінса, за останні 28 днів в Китаї виявлено 574 519 нових випадків короновірусу. За даними Nomura, наразі в Китаї частково або повністю закрити 45 міст, на які припадає 26,4% населення або 40,3% ВВП країни.

 

Китай веде боротьбу з короновірусом за принципом нульової терпимості, тому запровадив у Шанхаї, де був зафіксований спалах ковіду, жорсткий карантин, що призвело до закриття багатьох заводів в економічному центрі країни.

 

За оцінками S&P, споживання нафти в Китаї знизиться на 650 тис барелів/добу у березні та на 400 тис барелів/добу у квітні. На тлі падіння ділової активності знизився фрахт суховантажів та контейнерів, оскільки виробництво на багатьох заводах зупинено. Німецький виробник автозапчастин Bosch та тайванська Pegatron Corp, яка збирає iPhone для Apple Inc, у вівторок заявили про зупинення роботи на заводах в Китаї через карантинні обмеження, що несе ризики не лише для китайської економіки але й для глобальних ланцюгів поставок.

 

За оцінками влади, щоденний рівень зараження найближчими днями залишатиметься досить високим, оскільки Шанхай все ще не впорався зі спалахом короновірусу – найбільшим з 2019 року, коли ковід був виявлений в провінції Ухань. В Нацкомісії з охорони здоров’я КНР заявили, що «епідемія знаходиться у фазі швидкого поширення, а ефективного контролю соціального поширення поки немає. Тому найближчими днями кількість інфікованих залишиться високою».

 

На тлі можливого посилення обмежень Держдепартамент США наказав держслужбовцям, які не працюють у надзвичайних ситуаціях, залишити консульство в Шанхаї.

 

У березні 2022 року Китай скоротив у порівнянні з березнем 2021 року імпорт сої на 18,2% до 6,353 млн т внаслідок затримки поставок з Бразилії та низького попиту на внутрішньому ринку. Протягом 1 кварталу було імпортовано 20,28 млн т сої, що на 4,2% поступається 21,16 млн т, придбаним у 1 кв. 2021 року.

 

Водночас зниження рентабельності переробки на внутрішньому ринку Китаю скоротило попит на сою з боку переробних галузей, особливо серед виробників кормів. З початку року ціни на свиней в країні різко впали, що знизило маржу їх вирощування та, як наслідок, попит на соєвий шрот – один з основних кормів, що виробляють з сої.

Коментарі відвідувачів (0):