Індонезія продовжує обмежувати експорт пальмової олії: як це вплине на ціни?

2023-02-16 12:01:01
Індонезія продовжує обмежувати експорт пальмової олії: як це вплине на ціни?

Обмеження на експорт пальмової олії з Індонезії допоможуть підтримати ціни на рослинні олії. Уряд Індонезії продовжує політику обмеження експорту, щоб забезпечити достатній запас рослинної олії в період свят Рамадан і Курбан-байрам, а також збільшити поставки олії для смаження на 50%, що, на думку чиновників, знизить внутрішні ціни. Нагадаємо, що після повної заборони на експорт у квітні 2022 року світові ціни на пальмову олію зросли на 60%.

 

У січні 2023 року уряд Індонезії посилив обмеження на експорт пальмової олії, скоротивши співвідношення обов'язкових поставок на внутрішній ринок (DMO) з 1:8 до 1:6. Це означає, що на кожну метричну тонну пальмової олії, що продається на внутрішньому ринку, експортери отримають дозвіл на експорт лише 6 тонн пальмової олії замість 8 тонн.

 

Нові обмеження на експорт пальмової олії з Індонезії призведуть, на думку аналітиків, до зменшення поставок на світовий ринок на приблизно 800 тисяч тонн у першому кварталі 2023 року. З 6 лютого по 1 травня 2023 року очікується блокування 800 000 тонн пальмової олії для світового ринку.

 

Уряд Індонезії оголосив 6 лютого про призупинення двох третин експорту пальмової олії, щоб поповнити внутрішні запаси рослинної олії перед святами Рамадану і Курбан-байраму. Метою уряду є збільшення внутрішніх поставок олії для смаження на 50 відсотків.

 Це призведе до блокування на світовому ринку близько 400 000 - 800 000 тонн індонезійської пальмової олії протягом наступних трьох місяців.

 

Рішення було прийнято у відповідь на зростання цін на рослинне масло і скарги споживачів в деяких регіонах Індонезії на труднощі придбання субсидованого рослинного масла, навіть після введення Міністерством торгівлі ліміту в 5 кг на людину.

Середня ціна субсидованої рослинної олії зросла на 7% з 14 019 Індонезійських рупій (0,93 долара США) за літр у грудні 2022 року до 15 047 Індонезійських рупій (0,99 долара США) за літр на початку лютого 2023 року.

 

Крім того, починаючи з 1 лютого 2023 року, Індонезія підвищила обов'язковий рівень додавання біопалива з пальмової олії з 30% до 35% (B35), що також знизило обсяги експорту пальмової олії.

 

Ціни на квітневі ф'ючерси на пальмову олію залишилися стабільними на рівні 3945 рінггітів/т або 900 доларів США / т протягом тижня, не реагуючи на обмеження експорту пальмової олії з Індонезії і залишаючись нижче цін на сусідніх ринках соєвого та соняшникової олій. Незважаючи на те, що експорт пальмової олії з Малайзії з 1 по 10 лютого збільшився на 23,3-39,3% в порівнянні з попереднім місяцем, що повинно було підштовхнути ціни вгору, інформація про зниження покупок з боку Індії обмежувала їх зростання. У той же час, ціни на березневі ф'ючерси на соєву олію на Чиказькій біржі вчора виросли на 1,4% до 1350 доларів США/т, але за тиждень практично не змінилися, оскільки погода в Аргентині залишається несприятливою, а попит на американську сою і масло як і раніше високий.

 

Згідно з даними платформи Trading Economics, ціни на соняшникову олію, що поставляється покупцям, продовжують знижуватися та досягли рівня 1110 $/т CIF. Таке зниження пов'язане з падінням попиту в Китаї та Індії. Однак трейдери відзначають зростання попиту на українську соняшникову олію з боку європейських покупців завдяки досить низькими цінами пропозиції. Ціни на попит з постачанням до Польщі та Болгарії зросли до рівня близько 1100-1120 $/т DAP, що при зниженні вартості фрахту дозволяє українським заводам отримати близько 950-1000 $/т FCA. Продовження дії зернового коридору та низькі ціни на українську соняшникову олію призведуть до збільшення попиту з боку Індії і нададуть підтримку цінам після 15 березня.

Коментарі відвідувачів (0):