Індійські виробники рослинних олій просять підвищити імпортне мито на рослинні олії

2020-05-26 12:13:44
Індійські виробники рослинних олій просять підвищити імпортне мито на рослинні олії

Асоціація виробників рослинних олій Індії (SEA) просить уряд з метою підтримки внутрішнього виробництва заборонити імпорт рафінованої пальмової олії або пальмового олеїну, та підвищити імпортне мито на соєву та соняшникову олію з 37,5% до 45%, а на сиру пальмову олію - до 50%.

 

Внаслідок низького мита на імпорт рослинних олій протягом останніх років місцеві фермери втратили зацікавленість у вирощуванні олійних культур. Тому їх виробництво залишається стабільним, тоді як споживання продовольчих олій щороку збільшується на 3-4% завдяки покращенню рівня життя.

 

Підписана між Індією та Індонезією з Малайзією у 2010 р. угода не дозволяла підвищувати мито. Але термін дії угоди завершується, тому Індія може вжити заходів, які дозволять підвищити внутрішні ціни на олійні культури та зацікавити фермерів у їх вирощуванні.

 

Заборона імпорту рафінованої пальмової олії підтримає нафтопереробну промисловість під час кризи. Потужності по переробці пальмової олії наразі завантажені лише на 30%. Збільшення мита на імпорт нафти активізує використання нетрадиційних джерел олії, наприклад, рисових висівків, насіння бавовнику та олійних дерев.

 

Також представники SEA запропонували уряду спонукати фермерів з Пенджабу та Хар’яни перевести землі під кукурудзу або соняшник у сезон харіфу та гірчицю у сезон рабі.

 

Наразі виробництво пшениці та рису в країні суттєво перевищує споживання, тоді як імпорт рослинних олій зростає. Запропонована 25%-ва диверсифікація землі змінить кругообіг виробництва пшениці та ріпаку, а також зменшить руйнування рівня ґрунтових вод у вказаних регіонах, що також є нагальною проблемою.

 

Для захисту цін в перші рокі потрібні заходи для стимулювання фермерів та закупівель їх продукції.

 

Крім того, Індія досі не розглядає пальму, як плантаційну культуру, тому приватний сектор не може інвестувати у розвиток пальмових плантацій. Наразі площі вирощування олійної пальми в Індії складають лише 0,3 млн га, а обсяг виробництва олії – 0,25 млн т. Але експерти оцінюють потенціал вирощування пальм у 2 млн га та виробництва олії – у 8 млн т.

 

Врожайність пальмової олії є найвищою серед інших олійних культур та складає 4 т/га. Якщо протягом 4 наступних років під олійну пальму вдасться виділити ще 1 млн га, то країна суттєво знизить залежність від імпорту, - розповіли у SEA.

Коментарі відвідувачів (0):