Ф’ючерси на пальмову та соєву олію за дві сесії виросли на 8,5-10% слідом за цінами на сою

2023-07-04 12:07:53
Ф’ючерси на пальмову та соєву олію за дві сесії виросли на 8,5-10% слідом за цінами на сою

Зниження оцінки площ сівби сої у США шокувало ринок та призвело до зростання цін на пальмову олію на 8,5% та на соєву – на 10% протягом двох останніх сесій.

 

Вересневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Bursa в Малайзії вчора виросли на 5,1% до 3-місячного максимуму 3985 рінггитів/т або 854 $/т (+8,5% за дві сесії) на тлі п’ятничного зростання цін на сою та соєву олію на біржі в Чикаго.

 

Спекулятивний стрибок не стримали навіть дані сюрвейєрської компанії Intertek Testing Services про зниження експорту пальмової олії з Малайзії у червні на 6,9%.

 

На біржі в Чикаго починаючи з п’ятниці липневі ф’ючерси подорожчали:

  • на соєву олію - на 10% до 1400 $/т (+9,7% за тиждень, +29% за місяць),
  • на сою – на 5,4% до 574 $/т (+2,8%, +15,7%).

 

Варто зазначити, що котирування на соєву олію виросли сильніше, оскільки запаси сої у США станом на 1 червня були на 17% меншими, ніж торік, тому переробники вже почали імпорт сої з Бразилії, щоб завантажити потужності та знизити собівартість продукції.

 

На китайській біржі в Даляні контракти на соєву олію вчора подорожчали на 6%, а на пальмову – на 4,9%.

 

Стрімке зростання котирувань на соєву та пальмову олію підтримало ціни на соняшникову олію, які вчора виросли на 1,7% до 895 $/т з доставкою покупцям, додавши в ціні 7% за тиждень.

 

Переробники зменшили продажі соняшникової олії в очікуванні подальшого зростання цін на рослинні олії, але значний обсяг пропозицій ріпакової та соняшникової олії на ринку ЄС не дозволяє сподіватися на суттєве збільшення попиту з боку європейських покупців, тоді як поставки української соняшникової олії до Індії та Китаю неможливі через блокування чорноморських портів.

Коментарі відвідувачів (0):