Єврокомісія вважає неприпустимим одностороннє обмеження імпорту зерна країнами ЄС

2023-04-17 12:06:51
Єврокомісія вважає неприпустимим одностороннє обмеження імпорту зерна країнами ЄС

Після заборони владою Польщі та Угорщини імпорту агропродукції з України Єврокомісія заявила про неприпустимість подібних односторонніх дій з боку країн ЄС.

 

На тлі блокування чорноморських портів значна кількість українського зерна, дешевшого, ніж європейське, опинилася на ринках Європи, що суттєво знизило ціни та завдало збитків місцевим фермерам.

 

Єврокомісія повідомила, що «знає про заяви Польщі та Угорщини щодо заборони імпорту української агропродукції, проте нагадує, що торговельна політика знаходиться виключно в компетенції ЄС, тому односторонні дії неприйнятні, і важливо координувати рішення всередині ЄС в такий складний час».

 

З 15 квітня та щонайменше по 30 червня Польща повністю заборонила імпорт та навіть транзит української агропродукції до моменту створення системи, яка забезпечить виключно транзит товарів, без потрапляння їх на ринок країни. Мінагрополітики України заявило, що така заборона суперечить двосторонній угоді про експорт, та закликало до найшвидшого врегулювання проблеми, для чого міністри СГ обох країн проведуть зустріч в понеділок.

 

Більшу частину агропродукції Україна експортує через порти Чорного моря, які у липні були розблоковані «зерновою угодою» між Україною, Туреччиною, ООН та рф. Щомісяця зерновим коридором експортується майже 3 млн т зерна, тоді як транзитом через Польщу з європейських портів відправляється лише 200 тис т вантажів. Загалом через кордон з Польщею щомісяця проходить 500-700 тис т сільськогосподарської продукції, зокрема зерно, олії, цукор, м’ясо та інше.

 

Слідом за Польщею та Угорщиною про наміри заборонити імпорт з України оголосила Болгарія.

 

«Після запровадження такої заборони сусідніми державами є ризик накопичення української продукції на внутрішньому ринку, що завдасть збитків місцевим фермерам», - заявила влада країни. Це питання обговорювалося з міністрами сільського господарства шести європейських країн, і ще у вересні минулого року Болгарія надіслала відповідний запит до Брюсселю.

Коментарі відвідувачів (0):