Єврокомісар з питань сільського господарства пропонує продовжити заборону на імпорт зерна з України

2023-09-01 10:37:01
Єврокомісар з питань сільського господарства пропонує продовжити заборону на імпорт зерна з України

Єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський пропонує до кінця року продовжити обмеження на імпорт зерна з України до п’яти сусідніх країн ЄС, термін дії яких завершується 15 вересня. Проте остаточне рішення Єврокомісія ще не прийняла, і обговорення триває. Нагадаємо, що польські політики першими підняли питання заборони імпорту українського зерна, а пізніше до них доєдналася влада Угорщини, Словаччини та Болгарії. Зараз напередодні виборів тема «захисту місцевих фермерів від української продукції» у Польщі стає все актуальнішою.

 

Водночас польська ветеринарна служба продовжує затягувати огляд транзитних вантажів, що прямують з України до Німеччини та країн Балтики, внаслідок чого вантажівки стоять у чергах по 12-14 днів.

 

При цьому польська влада просить у ЄС додаткові кошти на компенсації фермерам та забезпечення транзиту української продукції.

 

Вирішення проблеми Войцеховський бачить у фінансові підтримці з боку ЄС транзиту українського зерна для реекспорту та продовженні обмежень імпорту до кінця року, інакше сусідні з Україною країни знову отримають кризу внутрішнього ринку. Він повідомив, що ЄС може допомогти Україні експортувати приблизно 4 млн т зерна щомісяця, проте зараз лише 2-3% української агропродукції поставляється з ЄС до третіх країн.

 

На початку травня Єврокомісія вирішила розподілити 100 млн євро між п’ятьма країнами, що заявили про проблеми внаслідок збільшення поставок продукції з України.

 

Також Єврокомісія з 2 травня запровадила заходи по усуненню логістичних проблем при імпорті окремих видів українського зерна, та зобов’язала Польщу, Угорщину, Румунію, Словаччину і Болгарію скасувати свої односторонні обмеження на імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку, соняшника та інших товарів з України. За ініціативи Урсули фон дер Ляйєн була створена координаційна платформа для вирішення ситуації з вивозу української агропродукції.

Коментарі відвідувачів (0):