Активний експорт підтримує ціни на чорноморську пшеницю на високому рівні

2020-09-10 12:06:14
Активний експорт підтримує ціни на чорноморську пшеницю на високому рівні

На тлі зниження врожаю пшениці в ЄС, зокрема у Франції, більшість покупців європейської пшениці зацікавилася чорноморською. Посилення попиту призвело до зростання цін до рівнів, що стали зависокими для азійських імпортерів, які почали віддавати перевагу австралійській та американській пшениці.

 

Україна у 2020/21 МР станом на 9 вересня експортувала 5,89 млн т пшениці, що майже відповідає минулорічному рівню. Росія станом на 3 вересня експортувала 7,2 млн т пшениці, що на 10,9% поступається відповідному показнику минулого року.

 

Ціни пропозицій чорноморської пшениці за тиждень виросли на 5-6 $/т до 220-222 $/т FOB завдяки активному попиту та стримуванню продажів виробниками в Україні та Росії, проте подальше зростання обмежують ціни попиту на рівні 215-218 $/т FOB.

 

Підсумки останніх тендерів також підтримують ціни на чорноморську пшеницю.

 

Державний оператор Йорданії придбав у компанії Nibulon 60 тис т української пшениці з протеїном 11% та поставкою у жовтні за ціною 252,6 $/т CFR.

 

Пакистан придбав 60 тис т російської пшениці з протеїном 11,5% та поставкою у жовтні за ціною 248 $/т CFR.

 

Світові ціни на пшеницю завмерли в очікуванні оновленого балансу USDA, в якому можуть збільшити прогнози виробництва для Росії, Канади та Австралії, проте трейдери поки не можуть оцінити наскільки.

 

Вчора в США котирування озимої пшениці дещо відновилися після кількаденного падіння, проте фундаментальні чинники підтримки відсутні. На світовому ринку пшениці йде жорстка конкурентна боротьба, і така ситуація зберігатиметься й надалі.

 

Вересневі ф‘ючерси на пшеницю в США виросли:

  • на 0,28 $/т до 196,21 $/т на м’яку SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 0,64 $/т до 173,89 $/т на тверду НRW-пшеницю в Канзас-Сіті.

Подешевшала на 1,1 $/т до 188,86 $/т тверда НRS-пшениця в Мінеаполісі.

 

Станом на 6 вересня в США озимою пшеницею засіяно 5% запланованих площ у порівнянні з 1% у минулому році та 3% в середньому за 5 років.

 

Посушлива погода в Україні та Росії затримує посівну, що може створити критичну ситуацію, якщо найближчим часом не пройдуть дощі.

Коментарі відвідувачів (0):