Гривня на міжбанку зміцнюється завдяки інвестиціям нерезидентів

2019-06-24 12:02:32
Гривня на міжбанку зміцнюється завдяки інвестиціям нерезидентів

В п’ятницю курс гривні на міжбанку виріс одразу на 14 копійок – з 26,28/26,30 до 26,13/26,16 грн/$ завдяки великому обсягу пропозицій валюти з боку нерезидентів, які продають її напередодні аукціону 25 червня по розміщенню ОВДП. Резиденти також активно продавали валюту, щоб закрити зобов’язання перед бюджетом.

 

Спекулянти не змогли розхитати ринок, тому Нацбанк офіційно на торги не виходив, хоча анонімно через систему Matching викупав валюту задля підтримки курсу.

 

На тлі зростання продажів ОВДП та вдалого розміщення євробондів, курс гривні зміцнюється навіть попри скасування обов’язкового продажу валютної виручки, рішення про що Нацбанк ухвалив 20 червня з метою спрощення ведення бізнесу в країні. На думку експертів НБУ, скасування обов’язкового продажу валюти зменшить офшоризацію розрахунків вітчизняних експортерів та не буде мати негативного впливу на стабільність курсу, оскільки наразі бізнес продає майже 90% валютних надходжень.

 

Україна отримала 1 млрд євро від розміщення ОЗДП через ірландську фондову біржу Euronext Dublin з дохідністю 6,75% та терміном погашення 20 червня 2026 року.

 

Страхові та пенсійні фонди, а також ті, що керують активами, придбали 85% ОЗДП, хедж фонди – 10%, банки та приватні інвестори – 2%, суверенні інвестиційні фонди – 3%.

 

За підсумками щотижневого аукціону, обсяг інвестицій нерезидентів у ОВДП виріс на 2,5 млрд грн або 5,2% до 51,2 млрд грн. В порівнянні з початком року цей показник виріс у 8 раз або на 44,8 млрд грн.

 

Інвестиції в українську валюту експерти розцінюють, як можливість зберегти та збільшити активи на тлі ескалації напруги між США та Іраном та зниження курсу долара відносно інших валют. Інвестори шукають активи з незначною кореляцією відносно світових ринків через побоювання ескалації торговельних війн та уповільнення зростання світового ВВП. Через це вони купують єгипетський фунт та українську гривню, що мають двозначний показник дохідності, тоді як дохідність 10-річних цінних паперів в США трохи вища, ніж 2%, а в Японії та країнах ЄС вона має від’ємне значення.

 

Інвестори розраховують, що нова влада в Україні продовжить реформи та боротьбу з корупцією, що стабілізує курс гривні найближчим часом.

Коментарі відвідувачів (0):