Нові угоди на експорт російської пшениці практично не укладаються

2015-02-17 23:24:25
Нові угоди на експорт російської пшениці практично не укладаються

Російських експортерів пшениці в лютому поточного року очікують значні розчарування. З-за деякого падіння цін попиту укладання контрактів на експорт російської пшениці, котрі передбачають початок поставок в березні, або ж призупинене, або ж відмінене взагалі. Таку інформацію поширив заступник директора департаменту стратегічного маркетингу компанії «Русагротранс» Ігор Павенський.

Як стверджує експерт, проблеми з реалізацією зерна у росіян виникли на фоні відчутного зниження цін на пшеницю у світі. Якщо комусь і щастить знайти покупця на прийнятних умовах, то це, радше, рідкість, ніж правило. Річ в тому, що традиційні партнери продавців з Російської Федерації готові платити за тонну пшениці не більше 235 доларів, тоді як ціна пропозиції складає 245 доларів і більше. Поточні внутрішні ціни в та обов’язкові митні платежі роблять експорт російської пшениці збитковим.
Втім, російські зерновози в даний час не простоюють. Як повідомляє Ігор Павенський, наразі відбувається відвантаження зерна пшениці за контрактами, котрі були укладені наприкінці минулого року.  

В минулому році російські аграрії зуміли зібрати коло 60 мільйонів тонн пшениці, перевищивши прогнози на п’ять мільйонів тонн, а позаминулорічні результати – на сім мільйонів тонн. Внутрішнє споживання зерна пшениці в Росії оцінюється в 35 мільйонів тонн на рік. А отже, можливості російських експортерів значно зросли. Реалізувати ці можливості не дозволяє цінова ситуація на світовому  ринку пшениці. При тому, аналітики констатують поступове зниження цін попиту на російську продукцію ще з середини грудня минулого року. Тоді вартість тонни зерна впала з 260 до 255 доларів. 

Причиною падіння цін на пшеницю став небувало високий врожай цієї культурі в минулому році. Недавній дефіцит зерна спровокував ріст цін на нього, і це вплинуло на зацікавленість аграріїв в збільшенні посівних площ. Збільшення пропозиції, в свою чергу, призвело до падіння цін.  

Комментарии посетителей (0):