Чудовий врожай аргентинської сої загрожує обвалити світові ціни на олійні

2015-05-07 12:25:47
Чудовий врожай аргентинської сої загрожує обвалити світові ціни на олійні

За повідомленням експерта зернового ринку компанії ПроАгро, рекордний врожай аргентинської сої може призвести до стрімкого падіння цін на ринку олійних культур.
Наразі збиральна компанія в Аргентині в самому розпалі, і її попередні підсумки дають надію, що всі прогнози щодо врожайності соєвих бобів буде перевершено. Найімовірніше, в цьому році буде побитий історичний рекорд валового збору сої, що складає 60 млн тон. А ще кілька місяців тому навіть самі райдужні прогнози не перевищували рівня 58,5 млн тон.
Перехідні запаси сої в країні більше, ніж на чверть перевищують минулорічні, та складають значну кількість – 14 млн тон.

 

Зерносховища переповнені зерном минулорічного та нового врожаїв, тому існує нагальна потреба їх звільнити,  запропонувавши значні обсяги зерна до продажу на світових ринках. На протязі декількох попередніх років аргентинські аграрії намагалися притримувати капітал в готовій продукції, не реалізовуючи його за межі країни. Причиною тому стала гіперінфляція місцевого пєсо, а також регуляторна політика влади щодо валютних операцій, яка зобов’язувала експортерів обов’язково продавати валютну виручку. Тому інвестувати кошти у сою, ціни на яку постійно зростали, виробникам було дуже вигідно.

 

Але ситуація різко змінилася в 2015 році. Федеральний уряд країни запровадив політику форсованого експорту сої. Суб’єктам господарювання, що відмовлятимуться від продажу цієї культури, буде відмовлено у державній підтримці та пільговому кредитуванні. Експерти прогнозують, що це призведе до різкого збільшення кількості аргентинської сої на світовому ринку, що в свою чергу значно вплине на ціни. Внутрішнє перевиробництво сої та значна девальвація пєсо призведуть до того, що пропозиції  цієї олійної культури будуть мати дуже низьку вартість.
Надію дещо втримати ціни від падіння дав страйк перевізників, що фактично зірвав початок експортного сезону. Навантажувальні термінали Розаріо, а це величезна транспортна розв’язка в уст’ї ріки Парана, що є головною транспортною магістраллю для аргентинських та парагвайських виробників та морськими воротами країни, виявилися заблокованими. Але тимчасовість цього явища лише відстрочить у часі незворотність падіння цін.
Низька ціна на сою дозволяє отримувати високі прибутки місцевим переробникам. Відомий зернотрейдер Bunge повідомляє, що його олійнопереробні підприємства, розташовані в Аргентині, максимально забезпечені сировиною. Тому крім збільшення пропозицій сої на світових ринках, експерти очікують також збільшення пропозицій продуктів її переробки: олії, шроту, біодизеля і т.п.
Інші великі країни-виробники сої , включаючи й США, не поспішають її реалізовувати, намагаючись притримати врожай до встановлення кращих цін. Але за думкою аналітиків, враховуючи зміцнення індексу долару США, зниження світових цін на нафту, що вплине і на виробників біопалива, не дасть шансів втримати, а тим паче збільшити ціни на сою, і їх падіння буде відбуватися на протязі всього року.

Комментарии посетителей (0):