Зниження цін на пшеницю активізує попит з боку імпортерів

2020-09-30 12:03:39
Зниження цін на пшеницю активізує попит з боку імпортерів

Ринки пшениці цього тижня залишатимуться під тиском даних про збільшення світової пропозиції та кінцевих запасів, а також невизначеності з попитом внаслідок другої хвилі пандемії Сovid-19.

 

Для Росії, яка зібрала другий рекордний врожай пшениці, експерти Русагротрансу збільшили прогноз експорту зерна до 49-50 млн т, і зокрема пшениці – до 38,5-39 млн т. При цьому наміри Мінсільгоспу РФ зберегти квотування експорту попри гарний врожай зерна підтримують світові ціни.

 

Через зависокі ціни пропозицій російської пшениці окремі імпортери скасували закупівельні тендери. Так, Державна Торговельна корпорація Пакистану (ТСР) скасувала тендер від 23 вересня та запланувала до 5 жовтня провести новий тендер по закупівлі 300 тис т борошномельної пшениці з протеїном 10% та поставкою до 15 січня 2021 р.

 

Йорданія на тендері 28 вересня придбала 120 тис т румунської борошномельної пшениці з протеїном 12,5% та поставкою у грудні за ціною 266,8 $/т C&F.

 

Таїландська TFMA оголосила тендер по закупівлі 213 тис т фуражної пшениці з поставкою у листопаді-січні, де, за оцінками трейдерів, перемогу отримає австралійська пшениця.

 

Турецька агенція ТМО до 8 жовтня проведе тендер по закупівлі 135 тис т продовольчої пшениці з поставкою 16 жовтня – 2 листопада. Зростання курсу турецької ліри відносно долара зменшує зацікавленість Туреччини у російській пшениці.

 

На тлі низького попиту ціни пропозицій російської пшениці залишаються на рівні 228-235 $/т FOB, проте тендер в Туреччині може підтримати котирування.

 

Сьогодні у США оприлюднять звіт по запасах пшениці станом на 1 вересня, від якого трейдери очікують незначного зниження прогнозу виробництва пшениці в країні, що стане додатковим чинником підтримки цін.

 

Напередодні оприлюднення звіту інвестори проводили спекулятивні продажі, тому пшеничні біржі вчора завершили торги у «червоній зоні».

 

Грудневі ф’ючерси в США впали:

  • на 0,28 $/т до 201,90 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 2,48 $/т до 174,90 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • на 1,84 $/т до 192,72 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

 

На ціни вплинули прогнози довгоочікуваних опадів в Аргентині, хоча тепер з’явилася загроза приморозків. Синоптики обіцяють, що до кінця року в країні зберігатиметься волога погода, що дозволяє сподіватися на отримання гарного врожаю пшениці.

Коментарі відвідувачів (0):